SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

F1, Codemasters ile nikah tazeledi...

FORMULA 1 | 31.10.2019 17:36

F1, Codemasters ile nikah tazeledi...

Formula 1 yönetimi, F1 oyunlarının yapımcısı Codemasters ile olan anlaşmasını 2025 yılına kadar uzattı. Geliştirici, 2021 yılına kadar kategoriyle anlaşması bulunuyordu, ancak şimdi anlaşmalarını dört yıl daha uzattılar.

Codemasters, Formula 1 ile olan en kapsamlı anlaşmasını bugün imzaladı. Formula 1 ile 2021 yılına kadar olan işbirliği güvence altında olan firma, dört yıl daha resmi Formula 1 video oyunundan sorumlu olmaya devam etmeyi de kabul etti. (2026 ve 2027)

Bu anlaşma, PC, Xbox One, PS4 ve F1 Mobil Yarışlarını kapsıyor. Oyunlarda elde edilen büyük başarı ve bu sporu dünya çapında tanıtmak için bu platformun gücü yadsınamaz bir gerçektir.

Codemasters, 2008'den beri resmi F1 video oyununu üretmek için özel haklara sahipti ve ilk sorumlu oldukları video oyunu 2009 sezonuna aitti.

Codemasters yetkilileri yapılan anlaşma hakkında basına açıklamalarda bulundu.

"BİZE DAHA FAZLA BAŞARI SAĞLIYOR"

İcra Kurulu Başkanı Frank Sagnier, “Üst seviyedeki bir kategoriyle uzun vadeli ortaklığımızı genişletmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Hem spor hem de video oyunları dünyası gücüne güç katıyor ve yeni platformların, iş modellerinin hızla büyümesiyle birleşiyor. F1 Esports Serisi bize daha da fazla başarı sağlıyor.

Son on yılda bu kategori ile çalışmaktan mutluluk duyuyoruz ve gösterdikleri inanılmaz çaba için ekibe teşekkür etmek istiyorum. Mevcut oyunlarımızı geliştirmeye ve şaşırtmaya devam etmeyi ve heyecan verici dünyaya yeni hayranlar çekmeye devam etmeyi dört gözle bekliyorum."

Dijital departman direktörü Frank Arthofer, "2008'den bu yana, Codemasters değeri hesaplanamayan bir ortak olmuştur. Hayranların F1 dünyasına daha da yaklaşmasını sağlayan sürekli yüksek kalitede video oyunları yaratmıştır." açıklamasında bulundular.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya