SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Kubica, 2020'de Williams'ta yok

FORMULA 1 | 19.09.2019 18:32

Kubica, 2020'de Williams'ta yok

Robert Kubica, gelecek sezon Williams ile devam etmeyecek. Polonyalı pilot mevcut sezonun sonunda takımdan ayrılıyor.

Robert Kubica bugün Singapur GP öncesi düzenlenen resmi FIA basın toplantısında kararını açıkladı. 

Gelecekteki fırsatları değerlendirmek için takımdan ayrılacağını söyleyen Kubica, "Hedefim Formula 1’de kalmak olduğunu daha öncede söylemiştim. Geri dönmek istiyorum, hedefim bu , ancak ne pahasına olursa olsun değil. Bu benim kararımdı, bazı sonuçları olacağını biliyorum. Gelecek yıl pilotluk yapmazsam çok şaşırırım, sadece bir simülatörle çalışacağımı sanmıyorum" dedi.

Kubica, Williams'a verdikleri fırsat için teşekkür etti. Geleceği için ne olursa olsun, Kubica Formula 1’e geri döndüğü için mutlu olduğunu söylerken, “Fırsat için takıma teşekkür etmeliyim gelecekte neler olacağını hep birlikte göreceğiz. Uzun bir yolculuk oldu. Sanırım doğru kararı verdim. Sayfayı çevirmeye karar verdim ve sonuç bu oldu. Formula 1'e geri dönmek hakettiğim ve hayal edebileceğim en iyi şey oldu" ifadelerini kullandı.

Polonya basınına göre Kubica'nın takımdan ayrılışının ardından ana sponsoru olan Polonyalı petrol şirketi PKN Orlen'in de ekiple olan ilişkilerine son verecek.
Robert Kubica ve temsilcisi, 2020 sezonu için en iyi çözümü arayacaklar, Polonyalı pilot PKN Orlen'in desteği ile Formula 1'de kalması muhtemel.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya