SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Formula 1'de şok iddia! Mercedes kapanıyor

FORMULA 1 | 04.05.2020 12:06

Eski Formula 1 takımlarından Jordan'ın sahibi Eddie Jordan, iki yıl içinde Mercedes'in kapanacağını, Lewis Hamilton'ın da Ferrari'ye geçeceğini iddia etti.

Formula 1'de şok iddia! Mercedes kapanıyor

Koronavirüs nedeniyle sezon açılışını bir tülü yapamayan Formula 1, transfer haberleriyle çalkalanıyor. Sezon sonunda Ferrari ile sözleşmesi bitecek olan Sebastian Vettel'in İtalyan takımından ayrılacağı dedikoduları hakim... Nedeni ise, sözleşme krizi...

2010, 2011, 2012 ve 2013'te Red Bull ile Formula 1'de şampiyon olan Alman pilot, 2014'te Ferrari organizasyonuna katıldı. Formula 1 kulisleri, İtalyan takımındaki 6 yılını dolduracak Alman pilotun sene sonunda takımdan ayrılacağı haberleriyle çalkalanıyor.

Ferrari'nin 12 milyon Euro'luk yeni sözleşme teklifini kabul etmeyen 32 yaşındaki şampiyon pilot, ayrılık ateşini yaktı. Nedeni ise, takım arkadaşı Charles Leclerc ile aynı maaşın teklif edilmesi.

Alman pilotun sıradaki durağının Mercedes olacağı konuşulurken eski Formula 1 takımlarından Jordan'ın sahibi Eddie Jordan ilginç bir iddia ortaya attı. Jordan, Mercedes'in Formula 1'den ayrılacağını öne sürdü... Bununla da kalmayan eski F1 takımı patronu, Ferraciler'e Lewis Hamilton müjdesi verdi.

F1 Insider'a konuşan Eddie Jordan, "Mercedes, iki yıl içinde F1'den çekilecek. Bu durumda Lewis Hamilton'ın da Ferrari'ye geçeceğine inanıyorum. Sebastian Vettel'in treni kaçtı. Dönem, Lewis Hamilton'un dönemi... Mercedes kazanacağı her şeyi kazandı. Takımın; Aston Martin'e devredileceğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Eddie Jordan, Mercedes'in ayrılmasıyla Formula 1'in sac ayaklarının Ferrari, Red Bull ve McLaren olacağını da vurguladı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya