SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

F2'deki feci kazadan sağ kurtulmuştu, son durumu ne?

FORMULA 1 | 04.10.2019 12:10

F2'deki feci kazadan sağ kurtulmuştu, son durumu ne?

 

Correa'nın operasyonu başarılı; 6 hafta içinde hastaneden ayrılması bekleniyor.

Belçika'da düzenlenen  Formula 2 yarışında
Anthoine Hubert'in trajik bir şekilde hayatını kaybettiği kazada ağır yaralanan Juan Manuel Correa, geçtiğimiz pazar sağ bacağından ameliyat oldu. Doktorlar, 17 saat süren  ameliyattan sonra, her şeyin beklendiği gibi gittiğini doğruladı.

Doktorları, Correa'nın ameliyatından sonraki 2 ve 3 günlük kritik iyileşme sürecinin çok stresli olduğunu söylemişti.
En son yapılan açıklamaya göre, doktorlar pilotun iyileşme sürecine başladığını yaklaşık 6 hafta içinde hastaneden ayrılabileceğini söyledi.

Gelecek yıl ise sağ ayağını ve bileğini tam olarak kullanmak için fizyoterapi, rehabilitasyon ve cerrahi seanslarına tamamen hazır olacağı belirtildi.

'ZOR HAFTALARI TAM OLARAK BENİMSEYEMEDİM'

Kazadan sonra ilk kez konuşan Correa bu zor haftaları henüz tam olarak benimseyemediğini belirterek şunları söyledi:

“Bu son haftalar hem fiziksel hem de zihinsel olarak karşılaştığım her şeyden çok daha zordu. Fiziksel rehabilitasyonumun son derece uzun ve karmaşık olacağı yönünde. İyileşmek için bana yardımcı olacak her şeyi uygulamaktayım."

'DESTEKLER İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM'

Teşvik mesajlarının fiziksel ve zihinsel olarak en acı verici olduğu bir durumda pozitif enerji kaynağı olduğunu açıklayan Correa kazadan sonra aldığı tüm desteklere de teşekkür etti: 

“Bana desteklerini gönderen herkese teşekkür etmek istiyorum ve onların gönderdiği muazzam sevgi dolu mesajlarından dolayı çok onur duyuyorum. Kalbimin derinliklerinden hepinize teşekkür ediyorum. Tüm mesajlar tüm iyi dilekler, zor anlarımda daha iyi hissedebilmeme neden oldu." 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya