SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Formula 1 digital dünyadaki zararını açıkladı!

FORMULA 1 | 08.10.2019 10:22

Formula 1 digital dünyadaki zararını açıkladı!

Liberty Media sporun sahibi olduktan sonra Formula 1, dijital dünyaya önemli ölçüde açıldı.
Ekipler sadece sosyal ağlardaki varlıklarını ve faaliyetlerini arttırmakla kalmadı, aynı zamanda birinci sınıf kategori hayranlarının, çeşitli kamera açılarıyla tüm yarışları izleyebileceği ve ekranda çeşitli bilgiler bulunan ücretli bir yayın hizmeti olan F1 TV Pro'yu başlattı.
Ancak, Forbes verilerinde  Formula 1, dijital bölümünde 1,8 milyon euro zarara uğradı.

Mayıs 2018'de F1 TV Pro'nun lansmanından sonra elde edilen sonuçlar beklendiği gibi olmadı. Şirketin dijital medya  direktörü Frank Arthofer, o zaman sahip oldukları en az sayıda izleyici sayısına ilişkin tahminlerini vermişti:

“Hesaplamalarımıza göre , dünyada yaklaşık 500 milyon taraftarımız var, bu da oldukça fazla bir rakam. Hatta, bu müşteri tabanının yüzde biri en ateşli bir taraftar olsa bile, bu ürünü satmak için beş milyonun üzerinde konuşulabilen bir kitleye hitap ediyoruz demektir."

Ancak, gerçek rakam bu beş milyondan uzak kaldı. Dünyada F1 TV Pro'yu kiralamış olan insanların sayısı 100.000'den az. Ek olarak, bir yıldan fazla bir süredir devam eden hizmet birçok hatayla karşılaştı.
 
FORMULA 1 İZLEYİCİSİ SADECE TELEVİZYON İZLİYOR

Sorun sadece sistemin güvenilirliği değil, aynı zamanda ulaşılması amaçlanan hedef kitlede...
Amerika Birleşik Devletleri'nden ismini vermek istemeyen bir televizyon yöneticisi, Formula 1'e düşkün insanların çoğunlukla her türlü çevrimiçi içeriğe erişmekle ilgilenmediklerini sadece televizyon kullanmayı tercih ettikleri bir yaş aralığına sahip olduklarını vurguladı.

Yönetici, “Formula 1'in izleyicileri daha yaşlı, daha zengin ve çok karmaşık bir kitle, Formula 1'deki teknolojiyi sevseler de, telefonlarında veya iPad'lerinde bunu görmek istemiyorlar, ancak büyük bir ekranda görmek istiyorlar. ABD'deki bir amatör izleyicinin ortalama yaşı 59'dur ve bu izleyici özellikle ESPN'de ücretsiz olarak izleyebiliyorsa, dışarı çıkıp uygulama satın almaz” dedi.

Kaydedilen zararlara rağmen durum, açığın 3,93 milyon euro olduğu, yani iki katından fazla olduğu 2017 yılına kıyasla önemli ölçüde iyileşmiştir. Bu olumlu ilerleme nedeniyle, Formula 1 geleceğe iyimser bakıyor.

Direktörler, şirketin yıl içindeki performansının tatmin edici olduğuna ve şirketin sosyal ve dijital medya platformlarının ve ürünlerinin gelişimine yatırım yapmaya devam ettiğinden beklentileri doğrultusunda olduğuna inanıyor.
Mali tablolar kaydedilen ilerlemenin gelecek için Formula 1'in dijital dünyasının iyi bir konuma sahip olacağını göstermekte.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya