SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Gasly, 2020'de Red Bull'a geri dönebilir mi?

FORMULA 1 | 24.09.2019 15:37

Gasly, 2020'de Red Bull'a geri dönebilir mi?

Pierre Gasly, 2020'de Red Bull ekibine olası bir dönüşü reddetmiyor. Fransız pilot, Toro Rosso'da güvenini tekrar kazandığını ve gelecek sezon Red Bull için tekrar pilotluk yapabileceğini düşünüyor.

Son Singapur Grand Prix'sinde Helmut Marko, 2020 için resmi Toro Rosso sürücüsü olarak Daniil Kvyat'ı onayladı. Bu gerçek, Rus pilotun Formula 1'de garantili bir koltuk sahibi olmasını sağlıyor. Bu açıklamayla Max Verstappen'in ortağı Gasly veya Abon arasında olacağı söyleniyor.

Gasly şu anda geleceği hakkında konuşmak istemiyor ve odaklandığı tek şey, Toro Rosso takımının Şampiyona'yı bitirmek için kalan altı yarışta sonuna kadar yardım etmesini sağlamak istiyor. Fransız pilot sezonun başlangıcında olduğundan daha fazla kendine güvendiğini kabul ediyor ve bu çizgide devam etmeyi umuyor.

Rosso, “Sezonun sonunda her şeyin nasıl gittiğini ve ne karar verdiklerini hep birlikte göreceğiz. Ekip ve mühendisler Toro Rosso'da harika bir iş çıkarıyorlar, umarım gelecek yarışlarda ilerlemeye devam edebiliriz, yavaş yavaş güven kazandığımı kabul etmeliyim." dedi.


Fransız pilot Toro Rosso'ya  dönmenin hiç de fena gelmediğini kabul ediyor, çünkü STR14'ün direksiyonunda daha doğal bir şekilde sürdüğüne inanıyor. Takımdan ve bu ilk üç yarışta elde edilen sonuçlardan memnun.

Sözlerine devam eden “Geleceğim hakkında yapılan yorumları okumayı bıraktım, çok fazla şey vardı. Şimdi Toro Rosso ile çalışmaya odaklanmalıyım, ekibin gelişmesinden ve bu üç yarışta elde ettiğim sonuçlardan memnunum" açıklamalarında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya