SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Steiner: Sadece üç yarış kaldı...

FORMULA 1 | 30.10.2019 19:57

Steiner: Sadece üç yarış kaldı...

Haas F1'in takım patronu Guenther Steiner, takımı için en iyi haberin, 2019 sezonunda zorlu bir Meksika Grand Prix'inden sonra geriye kalan sadece üç yarış olduğunu söylüyor.

Amerikan takımının mücadelesi Meksika'da devam etti ve Kevin Magnussen takım arkadaşı Romain Grosjean'ın önünde 15'inci sırada yarışı tamamladı.

Her iki sürücü de Pazar günü düzenlenen 71 turluk yarış boyunca bir adım daha atmak için mücadele etti.

"ARAÇ YETERİNCE HIZLI DEĞİLDİ"

Steiner, "Yarışı yönetimimiz iyiydi. Ancak araç yeterince hızlı değildi. Ne yapabilirsin? Bundan en iyi şekilde yararlanmaya çalışıyorsunuz, orada daha fazlası yoktu. Bu kadar.

Hayal kırıklığına uğramadım, çünkü beklentilerim her zaman çok düşüktü, böylece hayal kırıklığı ortadan kalkıyor gibi. En iyi haber? Sadece üç yarış daha var!" ifadelerini kullandı.

Grosjean, cumartesi sabahı yapılan son antrenman seansında; araçta mutlu olmadığını ve yarışının nasıl sonuçlanacağını tahmin edebileceğini söylemişti

"ARAŞTIRMAYA DEVAM ETMELİYİZ"

Fransız pilot, "Zor bir öğleden sonraydı. Hiçbir şey çok iyi çalışmıyordu, bir sonraki yarışın daha iyi olacağını ummalıyız.

Araçta neler olup bittiğini öğrenmek için araştırmaya devam etmeliyiz. Burada 3. antrenmandan bu yana doğru hissettirmeyen bir şeyler vardı ve yarış bunu doğruladı" dedi.

Steiner'ın olayla hiçbir ilgisi olmasa da, Magnussen ile temas yaşayan, Max Verstappen’in ceza almamasını eleştirdi:

"BAZEN YARIŞMAYI ANLAMIYORLAR"

"Bulduğum durum tamam, benim için yarışıyordu. Sadece, yarışıyorlardı. Görevliler bazen yarışmayı anlamıyorlar, belki de en büyük sebep buydu. Önde olsaydı 'vay!' ama bu sadece yarışıyordu.

Takımın diğer pilotu Kevin Magnussen Meksika'da ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını düşünüyor" diye konuştu.

"İYİ BİR İŞ ÇIKARDIK"

Guenther Magnussen, "Tek elden strateji yaptığımızı düşünerek iyi bir iş çıkardığımızı düşünüyorum.

Araca hasar verdik, başlangıçta Kimi'yle çarpıştım, ve zemin zarar gördü.

Bunları göz önünde bulundurarak ve sadece hızımızın olmadığını bilerek, elimizden gelenin en iyisini yaptığımızı düşünüyorum" şeklinde konuştu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya