SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Helmut Marko Verstappen ile Perez'i kıyasladı

FORMULA 1 | 08.06.2022 11:08

Red Bull’un danışmanı Helmut Marko, Motorsport.com’a yaptığı röportajda Max Verstappen ile Sergio Perez arasındaki farkı açıkladı.

Helmut Marko Verstappen ile Perez'i kıyasladı

Formula 1’e bu sezon iyi bir başlangıç yapan Sergio Perez, Monaco GP’yi kazanarak çalışmalarının meyvelerini toplamaya başladı. RB18 ile kendini rahat hisseden Meksikalı pilot, şampiyonluk için yarışabileceğini gösterdi.

Red Bull’un danışmanı Helmut Marko, Motorsport.com’a yaptığı röportajda Max Verstappen ile Sergio Perez arasındaki farkı ifade etti.

İşte Helmut Marko’nun açıklamaları:

"Tabloya bakarken bir şeyi unutuyoruz: Verstappen iki kez finiş göremedi ve o yarışların her ikisinde de ikinciydi."

"Perez, normal şartlar altında bu yarışlarda hep dördüncü olacaktı. Eğer böyle olsaydı, fark şimdiki 18 puandan çok daha büyük olurdu."

"Elbette bu, Perez'in harika bir sezon geçirdiğini gizlemiyor. Fakat daha önce olduğu gibi, saf hız söz konusu olduğunda, Max genellikle yarışlarda daha hızlı olan taraf."

"Ayrıca şimdiye kadar çok sayıda olay yaşadık. İki kez yarış dışı kaldığı gibi, hidrolik sorunu da yaşadı ve bu yüzden de bütün bir cumayı kaybettik. DRS ile ilgili sorunlarımız da vardı." (Motorsport-Kemal Şengül)

 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya