SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Honda: 2020'de büyük adımlar atmak daha zor olacak

FORMULA 1 | 18.12.2019 15:24

Honda: 2020'de büyük adımlar atmak daha zor olacak

Honda son yıllarda motor alanında çok ilerleme kaydetti. Markanın teknik direktörü Toyoharu Tanabe'ye göre, tüm bu başarının bir dezavantajı var: 2020'de büyük ilerleme kaydetmesi çok daha zor olacak.

Honda Formula 1'de iyi ilerleme kaydetti. Japon motor tedarikçisi, geçmişte McLaren ile işbirliği sırasında çok fazla marka hasarı gördü, çünkü güç kaynağı rakip takımlarınkine çok benziyordu. Ancak, geçtiğimiz sezon Red Bull Racing ile ortaklığa girmişler ve bununda karşılığını olumlu vermişlerdir.

Honda 2019 sezonunda pek çok kez sahnede göründü. Sadece Red Bull pilotu Max Verstappen’in üç galibiyeti ve diğer altı podyumunun harici, aynı zamanda Toro Rosso'dan

Pierre Gasly ve Daniil Kvyat’ın ikinci ve üçüncü podyumlarından dolayı Honda, Formula 1'de sıkça görüldü. Bu nedenle Milton Keynes ekibi ile birlikte Honda 2020 için ciddi bir aday olarak görülüyor. Japonlar kışın geçtiğimiz sezonun çizgisini uzatmayı başarırlarsa, yayılan bir yıl vaat ediyor.

Markanın teknik direktörü Toyoharu Tanabe, geçtiğimiz sezon için gelişme ve ilerleme kaydettiklerini söyledi:

"Geçtiğimiz sezonda iyi bir ilerleme kaydettik sadece Red Bull ile değil, Toro Rosso ile de iyi bir gelişim gösterdik. Bu projede yer alan veya Honda'da çalışan herkes için iyi oldu."

Tanabe ayrıca olumlu taraflar kadar olumsuz olan tarafları da görüyor, "Tabii ki şimdi bu momentuma bağlı kalmak istiyoruz. Gelişim çoktan başladı, ancak geçmişten daha fazla zorlamamız gerekecek. Önceki yıllardan daha zor olacak"  diye açıklıyor.

Bu nedenle Japonlara göre, güç kaynağında yapacakları ayarlar önemli olacak ve kalkınma açısından büyük adımlar atmayacak kadar fazla olmayacak: “Bu zor olabilir. Her bakımdan çok titiz olmak zorunda kalacağız. Ama elbette ilerlemeye devam ediyoruz."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya