SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

"2021'den itibaren her şey açık"

FORMULA 1 | 17.09.2019 10:12

"2021'den itibaren her şey açık"

Jos Verstappen, oğlunun 2020 Formula 1 sezonu için kazanan bir araçta olmasını istediğini söyledi. Max Verstappen'in babası, genç Hollandalı'nın 2021 sezonu için cazip bir teklif alması durumunda Red Bull'dan ayrılabileceğini belirtti.

Max Verstappen'in Red Bull'la olan sözleşmesi 2020'nin sonunda sona eriyor. Bu nedenle, baba Verstappen takımın şampiyona kazanan bir araç sunmaması halinde, yeni seçenekleri araştırmakta tereddüt etmiyor.

Belçika kanalı Ziggo Sport'a konuşan Jos Verstappen, "En önemli şey, gelecek yıl Max'in şampiyonluğa katılabileceği bir aracımız olması. Gelecek sezon Red Bull'da devam edeceğiz." dedi.

“Sözleşme 2020 sezonuna kadar ama her şey 2021 itibariyle açık. Şu anda yürürlükte olan müzakereler yok. 2020'ye odaklanıyoruz ve sonra ne olacağını göreceğiz” dedi.

Hollandalı pilot pek çok kez Mercedes ile ilişkilendirildi. Ancak, hem Mercedes hem Jos Verstappen söylentileri reddetti.

Diğer bir alternatif ise Ferrari, Charles Leclerc ile birlikte varsayımsal olarak aynı takımda yer alması. Monakolu pilot ile olan büyük rekabetine rağmen, Max Verstappen onunla hiçbir sorunu olmayacağını açıkladı.

 

“Charles ve ben aynı takımdaysak anlaşabileceğimiz konusunda eminim. İkimiz de kazanmak istiyoruz, ancak birbirimize saygı duyuyoruz. Uyuşmazlık olacağını inkar etmiyorum, ancak geçmişte Mercedes’te Hamilton ve Rosberg arasında olanlar gibi olmayacak” dedi.

Jos Verstappen'de konu hakkında düşüncesinde “Charles'ı Max'le rekabet ettiğinden beri uzun zamandır tanıyoruz . Hızlı bir sürücü ve önümüzdeki yıllarda Hamilton, Verstappen ve Leclerc arasında rekabetin iyi olacağını düşünüyorum. Spor için iyi olurdu” açıklamasında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya