SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Hamilton'ın ABD'de şampiyon olma seçenekleri

FORMULA 1 | 30.10.2019 19:15

Hamilton'ın ABD'de şampiyon olma seçenekleri

Amerika Birleşik Devletleri'nde şampiyonluğu ilan edecek tüm matematiksel hesaplar, Lewis Hamilton'ın lehine olduğunu gösteriyor. İngiliz pilotun 2019 ünvanını ilan etmesi, takım arkadaşı Valtteri Bottas'ın yaptıklarına bağlı olacak. 

Meksika'da şampiyona havasında kazandığı bir zaferin ardından Hamilton, ABD GP'sinde şampiyonluğunu ilan etmeyi umuyor. Sadece Bottas'ın kahramanca bir performansı ve şampiyona liderinin büyük bir hatası, Amerika'da buna engel olabilir.

İki takım arkadaşı arasında  sadece 74 puan fark bulunuyor. Şu anda tüm rakamlar tamamen Hamilton lehine.

BOTTAS, ABD GRAND PRIX'SİNDE KAZANMALI!

Podyumun ilk basamağı dışındaki herhangi bir pozisyon, Hamilton'a şampiyonluğunu ilan etmesi için yardımcı olacaktır.

Bottas'ın zafere ulaşması durumunda, Hamilton'ın dokuzuncu sırada bitirmesi gerekebilir. Tabii ki, bu durum göz önüne alındığında Hamilton, yarışın hızlı tur puanını alması gerekecek. 10. ya da daha kötü bir sırada bitirirse şampiyonluğunun ilanı için Brezilya'yı beklemesi gerekecek.

Daha uzak görünen ihtimallerde ise, Bottas kalan üç yarışı kazanır... Hamilton, yalnızca dörtten daha az puan alırsa ünvanını kaybedecektir. 

Dahası, Bottas bu çok karmaşık başarıya ulaşırsa, Formula 1'in tarihindeki en büyük dönüşü olacaktır. Sezon sonunda, hiçbir sürücü bu tür puanları sadece üç Grand Prix'de elde edemedi.

Hamilton, Amerika Birleşik Devletleri'nde Arjantinli Juan Manuel Fangio'nun beş şampiyonluk ünvan rekorunu geçebilir. Böylece, tarihte sadece Michael Schumacher'ın gerisinde ikinci en başarılı pilot ünvanını elde edecek.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya