SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Binotto: Rekabetçi olmayı hedefliyoruz, şampiyonluğu değil

FORMULA 1 | 09.06.2022 13:09

Formula 1'de son yarış olan Monaco GP’de yapılan pit hatası ise eleştiri oklarının Ferrari’ye ve takım patronu Mattia Binotto’ya dönmesine sebep oldu.

Binotto: Rekabetçi olmayı hedefliyoruz, şampiyonluğu değil

Formula 1’de 2022 sezonuna en iddialı araçla başlatan Ferrari, 7 yarışın ardından takımlar şampiyonasında Red Bull’un ardında ikinci sıraya konumlanmış durumda…

Son yarış olan Monaco GP’de yapılan pit hatası ise eleştiri oklarının Ferrari’ye ve takım patronu Mattia Binotto’ya dönmesine sebep oldu.

Mattia Binotto, beklentileri düşürmek için açıklamada bulundu.

İşte Binotto’nun BBC’ye açıklamaları:

"Hedefimiz, 2022'de yeniden rekabetçi olmak. Yani biz rekabetçi olmayı hedefliyoruz, şampiyonluğu kazanmayı değil. Bunu, 'hadi şampiyonluğu kazanmaya çalışalım çünkü çok rekabetçiyiz' düşüncesine çevirmek tamamen yanlış olur."

"Rekabetçi olduğumuzun farkındayız fakat şampiyonluğu kazanmak farklı bir görev."

"Bunu söylemek takımın üzerindeki baskıyı biraz azaltabilir ancak yönetim olarak, takıma verdiğimiz hedefleri değiştirmenin de yanlış olacağını düşünüyorum."

"Dünya şampiyonluğu kazanabilecek bir takım olmak için hâlâ gelişmemiz gerektiğini düşünüyoruz."

"Bu, bunu yapmayacağımız anlamına gelmiyor. Belki de en kısa sürede yaparız ama bunun sadece rekabetçi olmaktan fazlası olduğunun bilincindeyiz."

"Ayrıca her yarışa odaklanmak da önemli. Biz sıralamaya bakmıyoruz." (Motorsport-Aybike Simay Erden)

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya