SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Verstappen: Ferrari ile mücadele edemeyiz

FORMULA 1 | 26.10.2019 16:51

Verstappen: Ferrari ile mücadele edemeyiz

Red Bull, hafta sonunun ilk antrenman seanslarında beklentileri karşıladı. Max Verstappen, Ferrari'ye çok benzeyen ve Mercedes'ten üstün olan bir ritim gösterdi.

Takım pilotları ilk antrenman seansında üç ve dördüncü en hızlı isim olurken ikinci antrenman seansında sadece Verstappen, seansı ikinci sırada kapattı. Alex Albon, yaptığı kaza nedeniyle seanstan ayrılmak zorunda kaldı.


Max Verstappen (1. antrenman 3. / 2. antrenman 2.)

"Bugün çok olumlu bir gün geçirdik. Araçta birçok şey denedik; gün içinde düzeldik ve sonunda araçtaki dengeden oldukça memnun kaldım.

Tabii ki, hala iyileştirilmesi gereken şeyler var, ancak ikinci ve üçüncü sektörlerde en iyi zamanı yapınca durumdan şikayetçi olamazsınız.

Gerçekçi olmak gerekirse, cumartesi günü pole pozisyonu için Ferrari ile rekabet edebileceğimizi sanmıyorum ve bir fark yaratacak kadar yeterli viraj yok. Düzlüklerde çok hızlılar ama biz de uzun düzlüklerdeki hızlarıyla aynı görünüyoruz.

Şimdi sadece hızımızın daha rekabetçi göründüğü yarışa odaklanmak zorundayız ve lastiklerimizi kontrol altında tutabilirsek bunun daha sıkı bir yarış olacağını düşünüyorum"

 
Alex Albon (1. antrenman 4. / 2. antrenman 20.)

"Bu pistte ilk defa araç kullandım ve bundan zevk aldım. Bence iyi ve ilginç bir pist, ama açıkçası bugün benim için en iyi gün değildi.

İlk seans araç içinde iyi geçti. Çok çabuk adapte oldum, kendimi iyi hissettim ve dengeden memnun kaldım, ancak ikinci seansta aracın kontrolünü kaybettim.

Aptalca bir hataydı ve bedelini ödedim, çok fazla tur kaybettik, bu yüzden cumartesi günü olanları telafi etmem gerekecek, Max aracın hızlı ve özellikle uzun düzlüklerde hızlı olduğunu gösterdi.

Üçüncü seans, güven kazanma ve hızlanmaya geri dönme açısından önemli olacak, ancak şartlar yağmur açısından farklı olabilir, bu da işleri daha ilginç hale getirebilir” açıklamalarında bulundular.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya