SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Verstappen'in Zandvoort GP sabırsızlığı!

FORMULA 1 | 12.12.2019 16:23

Verstappen'in Zandvoort GP sabırsızlığı!

Max Verstappen, Formula 1 takvimine 2020 sezonunda katılacak olan Zandvoort pistini sabırsızlıkla bekliyor.

Red Bull pilotu, Hollanda'daki Formula 1 yarışının genç yetenekler yaratacağını ve böylelikle birinci sınıf kategoriden ayrıldığı zaman kendisi gibi Hollandalı bir pilotun yerini alabilmesini umuyor.

Zandvoort Grand Prix'si, 3 Mayıs 2020'de 1985'ten beri ilk defa Formula 1'e geri dönüyor. Üç yüz bin adet bilet kısa sürede satıldı, bu da Formula 1'in Hollanda'da ne kadar popüler olduğunu gösteriyor.

Tabii ki kısmen Max Verstappen sayesinde, RedBull'un Hollandalı pilotu  üst düzeyde çok başarılı performans sergiledi ve genç yaşına rağmen (22), sekiz Grand Prix kazandı.

Autocar'a verdiği röportajda; Hollanda Grand Prix'sini sabırsızlıkla beklediğini söyleyen Verstappen, "Çok fazla şey olacağını düşünüyorum. Çok yoğun bir hafta sonu olacak" dedi.

Aynı zamanda kendi ülkesinde yapılacak yarışı Formula 1 hayranlarının çoğu için harika bir fırsat olarak gören Hollandalı pilot, "Birçok Hollandalı, hiçbir zaman bir yarışa katılma fırsatı bulamadı, bu yüzden yakınlarındaki bir yarış onlar için harika bir fırsat olacak" diye konuştu.

Zandvoort Grand Prix'sinin Hollandalı genç yetenekler için fırsat sağlayacağını uman Verstappen, "Formula 1 uzun süreden sonra buraya geri dönüyor. Umarım yeni pilotların gelmesine yardımcı olur.

Belki on veya on beş yıl içinde yeni bir Hollandalı pilot Formula 1'e hazır olur. O zaman emekli olabilirim ve başkası benden devralabilir" açıklamalarında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya