SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Verstappen: F1 gösteri değil, spor olmalı

FORMULA 1 | 21.10.2019 15:56

Verstappen: F1 gösteri değil, spor olmalı

Max Verstappen, haftasonu programında hiçbir sorun görmüyor, bu nedenle Grand Prix'nin düzenini değiştirilmesine karşı.

Hollandalı pilot Ziggo Sport'a yaptığı açıklamada; mevcut programın zaten yeterince heyecan verici olduğuna ve düzenlemeye ihtiyaç duymadığını söyledi. Verstappen, "Bununla ne elde etmek istediklerini bilmiyorum.

Bu bence çok gereksiz. Pazar günü 90 dakikalık bir yarış varsa, yanlış olan bir şey de yok demektir. Sadece yeterli bir duygu ve heyecan yoksa, farklı bir eleme yarışını düşünmelisiniz" dedi.

"FORMULA 1 SPOR KALMALI"

Başarılı pilot, Liberty Media'yı mevcut programı değiştirmesi durumunda Formula 1'in bir spor olarak kalması ve bir gösteri haline gelmemesi konusunda uyardı.

"Pilotlar, Forma 1'in bir şov olmasını istemiyor... Bunun bir spor olarak kamasını istiyor. Patronların dikkatli olması ve sporu sağlam tutması gerekiyor" dedi.

Takım patronları, 2020'de cumartesileri kimi yarışlarda sıralama turları yapmayı planlıyor. Yarışta; grid şampiyonadaki puan durumuna göre tersten oluşacak ve o yarışın sonucuna göre gerçek yarışın sıralaması belli olacaktı.

ANLAŞMA HALA SAĞLANAMADI!

Fakat bu planlar kabul görmedi, çünkü son toplantıda yeni dönemin düzenlenmesiyle ilgili oybirliği ile bir anlaşma sağlanamadı. Ancak bu planların, gelecekte bir daha ortaya çıkmayacağı anlamına gelmiyor.

2021 düzenlemelerinin çarşamba günü FIA Dünya Motor Sporları Konseyi'ne sunulması ve cuma günü son teslim tarihine kadar onaylanması bekleniyor.

İtalyan gazetesi La Gazzetta dello Sport, Ferrari'nin veto hakkını elinde tutacağını ancak daha sınırlı olacağını tahmin ediyor. Motorlar, finansal düzenlemeler veya Formula 1'in DNA'sı ile ilgili konular için veto hakkını kullanılabilirler.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya