SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

McLaren, sıralama turlarının devam etmesini istiyor

FORMULA 1 | 19.10.2019 15:48

McLaren, sıralama turlarının devam etmesini istiyor

McLaren takım patronu Andreas Seidl, geçtiğimiz hafta Japonya'da aynı gün yapılan sıralama turları ve yarış formatının bazı kesimler tarafından olumlu bulunmasına rağmen, doğru bir format olmadığını düşünüyor.

Geçtiğimiz hafta Cumartesi günü yapılması planlanan sıralama turları Hagibis Tayfunu nedeniyle iptal edilerek Pazar günü yarış öncesi yapılmıştı.

Taraftarlar ve ayrıca birkaç sürücü aynı gün düzenlenen sıralama ve yarışma fikrini destekledi. Ancak, takımlar bu formatın en büyük rakipleriydi.
Andreas Seidl, araç ile ilgili sorunların yaşanması olasılığı nedeni ile en iyi fikir olmadığını, çünkü bunları çözmek için çok daha az zamanları olacağını savunuyor.

“Cumartesi günü sıralama turlarının yapılmasının iyi olduğunu düşünüyorum. Yarış hafta sonlarını biraz daha sıkılaştırma fikrini bende destekliyorum, ancak hepsinin tek bir güne sıkıştırılmasını doğru bulmuyorum."

Seidl, sorunlar var olduğu takdirde çok fazla seçenek olmadığını söylerken, ''Çözmek için daha az zamanınız olacaktır'' ifadelerini kullandı. 

Öte yandan, Cyril Abiteboul, Suzuka formatını beğense de, ekibin zamana karşı yaptıkları zor işi gördükten sonra, sorunları çözebilmek için en iyi fikir olmadığını fark etti:

“Sevdim ama aynı zamanda problemleri çözmek için ekibin yaptığı sıkı çalışmaya da şahit oldum. Mekanikerler gerçekten stresliydi ve asıl sorun bu, çok daha fazla çalışmaları ve bitırmeleri gerekiyor.”

Abiteboul, "Ayrıca, bir probleminiz varsa, sıralamanız mahvolur ve yarıştan önce sorunu çözmek için çok az zamanınız kalır" diye ekledi.

Formula 1 sportif direktörü Ross Brawn, konu ile ilgili hafta içi yaptığı açıklamada, üç gün süren hafta sonu formatını Formula 1'den kaldırma planları olmadığını açık bir şekilde belirtmişti.
Brawn, "Suzuka'da gördüklerimin birkaç saat içinde harika bir gösteri sundukları doğru, ancak geniş bir analizden sonra pistteki üç gün boyunca devam etmenin en iyi fikir olduğunu gördük" açıklamasında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya