SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Mercedes için Meksika zaferi sürpriz oldu

FORMULA 1 | 28.10.2019 13:13

Mercedes için Meksika zaferi sürpriz oldu

Meksika Grand Prix'i Mercedes için beklenmedik bir zafer oldu:  Ferrari'nin favori olarak gösterildiği pistte takım kazanmayı zayıf bir ihtimal olarak görüyordu, ancak Almanlar stratejide daha akıllıca davranarak iki sürücülerini pistte zorladılar.

Lewis Hamilton (1.):

“Meksika sürpriz oldu, gerçekten bir süredir burada rekabet ettik ve çok zor olacağını umarak bu haftasonuna geldik. Geride kalacağımızı düşündük, ama çok çalıştık ve her şey yolunda gitti."

“İlk virajlar biraz çılgınca oldu, beni çimlere doğru itdiler ve sonra Max'la temas oldu. Ondan sonra kurtarmak kolay olmadı. Aracın arka tarafı çok hareket ediyordu, ve bende sürüş dinamiklerini değiştirmek zorunda kaldım."

“Nasıl tutunmayı başardım bilmiyorum ama yaptım. Çocuklar da stratejileriyle harika bir iş çıkardılar: oldukça erken durduk ve dürüst olmak gerekirse, çok erken olduğunu düşündüm, ama sonuçta her şey yolunda gitti.”

“Bu zaferi gerçekten hayranlarıma adamak istiyorum, beni destekleyen herkese... Gerçekten iyi bir performansla yıldız olmak istedim ve kazandığım için hepsine minnettarım.”

Valtteri Bottas (3.):

“Meksika, bizim için çok iyi bir gün oldu, özellikle şartlar göz önüne alındığında: Cumartesi günkü kazadan sonra aracım hasar almıştı ve altıncı sıradan başladım. Zor bir başlangıç ​​yaptım ama ondan sonra çok güçlü bir yarış oldu. Lastiklere baktım ve ilk ipucunu biraz uzatmayı başardım, bu da bazı fırsatlar yarattı.”

“Sebastian'a baskı yapmaya çalışıyordum ama sonunda aramızdaki mesafeyi kapatmak için yeterli olduğunu sanmıyorum. En iyi sonucu aldık ve tüm ekip, aracımı tamir edenler harika bir iş yaptı stratejistlere kadar hepsi haketti. Herkes iyi bir iş yaptı."

“Cumartesi günü Red Bull ve Ferrari bir avantaja sahipti, ancak bu sezon pazar günleri gerçekten güçlüyüz ve nihayetinde önemli olan bu. Bir önceki yarışta Takımlar Şampiyonası'nı garanti etmiştik, ancak bugünkü sonuçlar bu takımın hala devam ettiğini gösteriyor. Tüm sıkı çalışmaların buna değdiğini görmekten gerçekten çok mutluyum.”


Toto Wolff, takım patronu:

“Bugünün beklenmedik bir zafer olduğunu söyleyebiliriz. Son yıllarda Meksika'nın şartları aracımızda fayda sağlamamıştı. Sonuçtan memnunum.”

“Kazanmak zorunda olduğumuzu biliyorduk. Lewis, özellikle lastik yönetimi ile inanılmaz bir iş yaptı."

“Pilot ve mühendisler arasındaki iletişim çok önemlidir. Ayrıca garaj ekibinin Valtteri'nin aracını yeniden inşa etmeleri anıtsal bir çabaydı.”

"Valtteri için de sağlam bir kariyerdi ve yarışırken, Lewis’ten en iyi şekilde yararlanırken kendine güvenmesini görmekten mutluyum. Birbirlerinden gerçekten faydalanıyor, birbirlerinin bilgisine bakıyorlar ve her ikisi de ekiple birlikte büyüyor."

Andrew Shovlin, takımın baş mühendisi:

"Burası geçen yıl en kötü yarışlarımızdan birinin sahnesiydi, lastik yönetiminde sonuncuyduk ve motorumuz irtifaya maruz kalmıştı. Buraya
bir yıl sonra geri gelmek ve kazanmak çok güzeldi, nedenini anlamak için çok çalıştık. Bu alanlarda zayıftık ve aynı hataları iki kez yapmadığımızdan emin olduk."

“Yarışta ne bekleyeceğimizi gerçekten bilmiyorduk, çünkü cuma gecesinden sonra araçta birçok değişiklik yaptık ve ilk adım bize doğru yöne gidip gitmediğimizi söyleyecekti."

"Her iki sürücü de lastiklerin yönetiminde harika bir iş çıkardılar ve her ikisi de gerçekten iyi bir yarış temposuna sahipti. Sollama stratejileri yapılması gerekiyordu, iyi çalıştılar ve birinci ve üçüncü pozisyonu alarak bitirdik. Sonuçlar çok tatmin edici oldu. Şimdi daha zor bir savaş beklediğimiz Austin'e doğru gidiyoruz.”

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya