SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

'Ferrari’nin daha iyi bir stratejisi vardı'

FORMULA 1 | 30.09.2019 15:46

'Ferrari’nin daha iyi bir stratejisi vardı'

Formula 1 ekiplerinden Mercedes pilotu Lewis Hamilton, Sochi'de zafer kazanmasına rağmen Ferrari'nin Rusya Grand Prix'si için doğru stratejiye sahip olduğunu söyledi.

Her iki Mercedes sürücüsü orta hamur lastiklerle yarışa başlarken, Ferrari yumuşak lastikleri tercih etti. Hamilton, Ferrari'nin yarışa doğru stratejiyle başladığına işaret etti.

İngiziliz pilot, "Belli ki farklı lastik kullandığımızı biliyorduk. Kendimizi bu konuda biraz farklı bir stratejiye koyduk ve bunun bize yarışın bir aşamasında zar atma ve onlarla savaşma fırsatı vereceğini umuyordum" şeklinde konuştu.

"YUMUŞAK LASTİK BEKLEDİĞİMİZDEN DAHA GÜÇLÜYDÜ"

Mercedes'in yumuşak lastiğin ne kadar dayanıklı olacağını hafife aldığını itiraf eden Hamilton, "Sonuçta haklı olduklarını düşünüyorum çünkü yumuşak lastik beklediğimizden çok daha güçlüydü" dedi.

Mercedes'in stratejisi, Hamilton'ın orta hamur lastikler üzerinde uzun bir tur atması için tercih edilmişti, ancak Sanal Güvenlik Aracı bunu değiştirdi: "15 artı tur gibi bir şeyler planlıyorduk. Fakat bariz bir şekilde Güvenlik Aracı ve bütün olanlar her şeyi değiştirdi" şeklinde konuştu.

"GÜVENLİK ARACI HER ŞEYİ DEĞİŞTİRDİ"

İngiliz pilot, "Valtteri olağanüstü bir iş yaptı çünkü Ferrariler'i geride tutmak kolay değildi ve Charles çok iyi sürüş yapıyordu. Sonuçta, ekibimiz için karşılaştığımız zorlukları göz önünde bulundurursak inanılmaz bir gün oldu.

Bu hafta sonu aracımızda daha fazla potansiyel olduğunu biliyorduk, ama nerede olacağımızı bilmiyorduk. Bence bu hafta sonu Ferrarilere biraz daha yaklaştık" ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya