SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Mercedes, sürücülere fırsat eşitliği verecek!

FORMULA 1 | 16.10.2019 13:01

Mercedes, sürücülere fırsat eşitliği verecek!

Mercedes takım patronu Toto Wolff, Lewis Hamilton ve Valtteri Bottas'a 2019 F1 ünvanını kazanmaları için “fırsat eşitliği” verileceğini söyledi.

Mercedes patronu Toto Wolff, Lewis Hamilton ve Valtteri Bottas'ın 2019 Formula 1 ünvanına sahip olmaları için her iki pilota eşit fırsatlar sunacaklarını ve bu konuda adaletli davranacaklarını açıkladı.

İki takım arkadaşı, geçen haftaki Japonya Grand Prix'sinde rakiplerini matematiksel olarak uzaklaştırdıktan sonra kendilerini sürücü ünvanı için özel bir savaşta buldular;

Bottas'ın Suzuka'da kazandığı zafer, Hamilton ile aralarında ki 104 puan farkını  kapatarak takım arkadaşlarının aralarındaki puan farkını 64'e düşürdü. Böylece Hamilton, 27 Ekim'de yapılacak olan Meksika Grand Prix'sinde erken  altıncı dünya şampiyonluğunu ilan etme şansını kaçırdı.

Mercedes'in takım içi şampiyonluğa nasıl yaklaşacakları sorusuna Wolff,  "geçmişte tanımladığımız değerlere sadık kalmalı ve her zaman en adil oyunu oynamamız gerektiğini düşünüyorum. Bazen ne kadar zor olduğunu görebilirsiniz, ama onları yarışırken görmek istiyorum. Onlara bu yarışta yarışabilecekleri eşit fırsatlar tanıyacağız” cevabını verdi.

Öte yandan Bottas, Hamilton ile aralarındaki puan farkına rağmen, şampiyonluk yarışından vazgeçmeye henüz hazır olmadığı konusunda ısrar ediyor.

“Burada olanlar iyi bir örnek, çünkü iki Ferrari'nin arkasında üçüncü sıradan başlamıştım, bu yüzden bu açıdan kazanmak zor olacak gibi gözüküyordu.


“Her şey mümkün, ama  gerçekçi olmak gerekirse yarışların geri kalanını kazanmak için çok şanslı olmam gerekiyor - bu bir gerçek.

“Ancak, geldiğimiz noktaya bakacak olursak, çoğunlukla benim hatam, Lewis'e kıyasla çok geride kalmam, benim hatalarım yüzünden oldu ve gelecekte aynı şeylerin tekrarlanmaması için bunların üzerinde çalışmak zorunda kalacağım.

“Şimdilik sadece kalan yarışlara odaklandım neler  olacağına bakacağım.”

Geçtiğimiz sezon Meksika'da  beşinci şampiyonluğunu ilan eden Hamilton, altıncı şampiyonluğunu erken ilan etmek için “acele etmediğini” ve Autodromo Hermanos Rodriguez'de rakiplerini yenmek için zorlu bir mücadele beklediğini söyledi.

“Valtteri, yıl boyunca zekice yol aldı ve Suzuka'da harika bir iş çıkardı ve gelecek yarışlarda güçlü olma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyorum, bu yüzden hala savaşacağız ve bu rekabet devam edecek.

“Meksika'nın zorlu olduğunu ve aracımızın kurulum şekli nedeniyle yılın en zorlu pisti olduğunu düşünüyorum."

“Daha iyi bir hafta sonu geçirmeyi umuyorum ama bu uzun düzlüklerde Ferrarileri yenmenin çok zor olacağını düşünüyorum.”

“Red Bull ve McLaren gibi diğer takımlar bile bu zorluklar üzerinde ciddi hızlar yaratıyor. Çok zor olacağını düşünüyorum ve Meksika'da iyi bir sonuç beklemiyorum diğer birkaç yarış için mücadele edeceğiz ”açıklamalarında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya