SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Miami'deki F1 planları için yeni bir engel...

FORMULA 1 | 30.10.2019 23:40

Miami'deki F1 planları için yeni bir engel...

Yerel muhalefet 2021'de bir yarışın yapılmasını reddetti ve iki yeni engel daha koydu. Liberty Media, Amerika'da ikinci bir Grand Prix'i gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceğini öğrenmek için aralık ayına kadar beklemek zorunda kalacak.

Miami GP’nin son önerisi, Miami şehir merkezinin 24 km kuzeyinde kamuya açık yolları ve Miami Dolphin stadyumunun park alanını kullanmayı önermişti.

Ancak salı günü yapılan bir toplantıda, muhalefetin talebi üzerine, hava ve gürültü kirliliğinin gerçek etkisini ve yol kapanmalarından dolayı oluşacak olumsuz etkileri tartışmak üzere daha geniş çaplı bir toplantı yapılmasını talep ettiler.

Özellikle, toplantı yarışın gerçekleştirilmesine iki yeni engel sundu. Birincisi, yarışın onaylanması için aralık ayında bir duruşma yapmak zorundasınız ve ikincisi ise yolların kapanması miiçin ilçe komisyon üyelerinin onayına sahip olmanız gerektiğidir.

Yerel muhalefetin, olayla ilgili yaptıkları çalışmalarının sonucunda 'ölümcül etkileri' olacağı ve yarışın ilçe sakinlerinin sağlığı için doğuracağı zararın 'telafi edilemez' olduğu sonucuna dayanıyor.

Miami Gardens Belediye Başkanı Oliver Gilbert, şehrin yalnızca ziyaret etmek için değil, yaşamak için de iyi bir yer olduğunu savunuyor. Gilbert, "Burada okullar var, stadyumda etkinlik düzenlemek insanların ihtiyaç duyduğu bir şey değil" açıklamasında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya