SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Norris: "Sainz'e yardım ettim, çünkü yavaştım"

FORMULA 1 | 18.11.2019 15:02

Norris: "Sainz'e yardım ettim, çünkü yavaştım"

Norris: "Sainz'e yardım ettim, çünkü yavaştım"

Brezilya Grand Prix'ini her iki McLaren aracıda puanla bitirdi, Lando Norris takım arkadaşının ilk podyumuna ulaştığı bir yarışta yalnızca sekizinci oldu.

 

Lando Norris, gridde onuncu pozisyona sahip olduktan sonra yarışa en iyi McLaren pilotu olarak başladı. Yumuşak lastikler ile iyi bir başlangıcın ardından, takım Norris için iki pit stop yapmayı tercih etti.

Norris, daha hızlı olan rakipleri Ricciardo ve Alfa Romeo'yu yenmek için hiçbir şey yapamadı, çünkü orta hamur lastiklere sahip olan Lando'nun karşısında yumuşak lastiğe sahiplerdi. Lando'nun yapabileceği şey,  ortağının F1'deki ilk podyumuna ulaşmasına yardımcı olmak için rakipleri geciktirmek ve hepsini maksimumda tutmak.

McLaren Norris'in bu çalışmasını ve ekibin işbirliği karşısında elde edilen sonucu takdir etti. McLaren: "Takım için harika bir sonuç. Lando'nun Carlos için yaptıklarının çok yardımı oldu” dedi.

Norris sözlerine şöyle devam etti, "Evet, ama tek başıma yapmadım, takımın ortak kararıyla bunu yaptım çünkü yavaştım. Daha iyisini yapmak zorundaydım. Takımı tebrik ederim, bizim için iyi bir sonuç oldu."

Lando'nun yardımları sayesinde, McLaren dün Takımlar Şampiyonasında dördüncü oldu. Sadece Sekiz puan alan Renault'ya karşı 19 puan eklediler, iki Renault aracından bir tek Daniel Ricciardo Brezilya Grand Prix'inden puanla ayrıldı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya