SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Palmer: Verstappen şikayet edemez

FORMULA 1 | 15.10.2019 12:01

Palmer: Verstappen şikayet edemez

Eski Formula 1 pilotu Jolyon Palmer, Japonya Grand Prix'inde yaşananlar hakkında Max Verstappen'in, geçmişte benzer kazalara neden olduğu için onu yarıştan alan Charles Leclerc'in manevrasını eleştirme hakkına sahip olmadığını söyledi.

Max Verstappen, Leclerc yüzünden Suzuka'daki yarışı bitiremeyip, on beşinci tura gelindiğinde yarıştan ayrılmak zorunda kaldı.

Ferrari pilotu Charles Leclerc'in ona çarpması ile yarışta geri sıralara düşerek, bu olayın sonucunda yarıştan erken ayrıldı.

Yarış biter bitmez Hollandalı pilot, Leclerc'in manevrası için Ferrari pilotunu sorumsuz olmakla suçladı ve yarış sonunda Japonya Grand Prix'ini altıncı sırada bitiren Ferrari pilotuna 15 saniye ceza verildi.
Bu verilen cezayla Charles Leclerc, yarış sonucu olarak yedinci sırada pozisyon buldu.

''VERSTAPPEN GEÇMİŞTE SALDIRGANDI''

Jolyon Palmer, konu ile ilgili  Max Verstappen gibi bir pilotun Suzuka'daki gibi eylemleri eleştiremeyeceğini savunuyor.
Bunun nedeni olarak, Hollandalı pilotun saldırganlığı nedeniyle geçmişte daha fazla kazaya neden olmasını gösteriyor.

Örneğin bunlardan biri, Belçika Grand Prix'inde Alfa Romeo pilotu Kimi Räikkönen ile birlikte yaşanan olay....
Start da Max Verstappen ile temas yaşayarak aracı havaya fırlayan Raikkonen, 3 kez pit stop yaptığı yarışta on altıncı sırada kendine yer bulabilmişti...

BBC mikrofonlarına konuşan Jolyon Palmer, Max Verstappen'in tutumunu ironik olarak tanımlarken,“Eh, o da pek çok rakibi yoldan attı ve kazalara neden oldu. Ayrıca, Avusturya GP'de Leclerc'e yaptığı hamle; soldan geri dönmemesi için onu pist dışına attığını herkes gördü'' dedi.

Eski Formula 1 pilotu, Avusturya ve Japonya'da olanlar arasında çok fazla fark olduğunu da düşünüyor, ancak Verstappen'in Leclerc'in ya da başka bir pilotun manevralarını eleştiremeyeceğini zira onların da saldırgan ve agresif bir sürüş şekline sahip olduğunu düşünüyor.

Palmer, "Dürüst olmak gerekirse, Avusturya'da olanlarla Suzuka'da olanlar arasında bir fark var, Verstappen orada öndeydi ve pozisyonu kazanmıştı, ancak hala Max Verstappen gibi bir pilotun bu gibi eylemleri eleştirmesi ironik olarak görünüyor, Verstappen'de saldırgan ve agresif biri.
Bunca zaman boyunca birçok pilotu pistten attı, aynı şey kendine yapıldığında sanırım şikayet etmeye hakkı yok” açıklamalarında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya