SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Renault, Hulkenberg'e veda etti

FORMULA 1 | 01.12.2019 16:10

Renault, Hulkenberg'e veda etti

Formula 1'de geçirdiği uzun bir süreden sonra Nico Hulkenberg için bugün Abu Dabi'deki son Grand Prix olacak. Takımında son yarışına, çıkacak olan Alman pilota ekip verilen hizmetler için teşekkür etti. Renault gelecek sezon için Esteban Ocon'u tercih etti, bu da takım patronu Cyril Abiteboul'a göre kesinlikle kolay bir karar değildi.

Renault'un resmi web sitesinde Abiteboul, Hülkenberg'in ekibin gelişimine fantastik bir katkı yaptığını söyledi: “Nico'nun Formula 1'deki sürecimizde önemli bir rol oynadığı açıktır. Bize ne yansıtmış olursa olsun, her zaman motive olmuş ve her zaman daha fazlasını düşünmek için fırsat arayan önemli bir pilottu."

Abiteboul, Hülkenberg’in yerine Ocon’u seçmenin kolay olmadığını kabul ediyor: “Kolay bir karar değildi, çünkü bazı çok güçlü nitelikleri var. O, her zaman motive ve her zaman daha fazla fırsat arayan bir sürücü. Geleceğinde onun için en iyisini diliyoruz ve son üç yılda Renault ekibine yaptığı büyük katkı için teşekkür ediyoruz."

Spor direktörü Alan Permane: “Nico her şeyi yapan bir yarış pilotu. Sadece yarışmak ve aracı daha fazla geliştirmek istiyor, bize çok yardımı olan şeylerdi. Duygularını nasıl kontrol edeceğini biliyor. Kötü bir yarıştan sonra bile düzgün geri bildirimler verebilen bir pilot.”

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya