SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Renault diskalifiye edildi!

FORMULA 1 | 23.10.2019 23:50

Renault diskalifiye edildi!

Renault rakipleri Racing Point'in, Japonya GP'nin hemen ardından yaptığı protesto nedeniyle inceleme başlatılmıştı.
Yapılan inceleme sonucunda suçlu bulunan her iki Renault aracı da Japonya Grand Prix'inden diskalifiye edildi...


FIA soruşturmasının ardından RS19 fren sisteminde Racing Point tarafından bildirilen teknik düzensizlikler nedeniyle, 2019 Japon GP'den diskalifiye edildiğini açıkladı. Böylece Renault, Suzuka'da elde ettiği dokuz puanını kaybetmiş oldu.


Racing Point takımı geçtiğimiz Pazar günü Suzuka’da usulsüzlüğe dair 12 sayfalık bir rapor sundu ve kural dışı bir sistem olduğunu iddia etti.

FIA teknisyenlerinin incelemeleri sonucunda Daniel Ricciardo ve Nico Hulkenberg'in araçlarında pilotlara ekstra yardım sağladığı bir fren düzeneği tespit edildi ve Japanya GP den diskalifiye olmasına karar verildi.

FIA açıklamasında, Fren ayar sisteminin sürüş yardımı olarak hareket ettiğini bu sistemin pilotların yeteneklerinin yerini aldığını ve bunun yönetmeliklere aykırı olduğunu belirtiyor.

Daniel Ricciardo, Japonya'da ki sonuçlarda sekiz puanla altıncı sırada; Nico Hülkenberg ise 1 puanla onuncu sırada bulunuyordu. Onların diskalifiye olmasının ardından Japonya'da sıralama değişmiş oldu.

Yeni sıralama ise şu şekilde oluşuyor.

1 Bottas

2 Vettel

3 Hamilton

4 Albon

5 Sainz

6 Leclerc

7 Gasly

8 Perez

9 Stroll

10 Kvyat

Renault'nun kararı temyize götürmesi bekleniyor.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya