SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Vettel, Schumacher'in gölgesinde kaldı

FORMULA 1 | 21.12.2019 16:08

Vettel, Schumacher'in gölgesinde kaldı

Sebastian Vettel, Formula 1 tarihinin en iyi ikinci Alman pilotu olarak anılmasında bir sorun görmüyor ve bunu kendisi de kabul ediyor.

Formula 1'de dört kez şampiyonluk kazanan Vettel, yedi kez şampiyon olan, vatandaşı Michael Schumacher'ın geçmişteki performanslarının bu sporun benzersiz olmasını sağladığını ve ülkesi için çok önemli olduğunu söylüyor.

Vettel ve Schumacher, Formula 1'de şampiyon olmayı başaran üç Alman pilottan ikisi; Diğer pilot ise Nico Rosberg.

Sebastian Vettel, 2010 ve 2013 yılları arasında Red Bull ile dört şampiyonluğunu tek bir koltukta kazandı ve o sezonlar arasında tüm yarışların çoğuna hükmetti. Schumacher, 2000 ile 2004 yılları arasında, ard arda yedi zaferinden beşini Ferrari ile kazandığında benzer bir şey yaşadı.

Vettel, Schumacher'in büyük performanslarını tekrarlayamadığının farkında, Vettel için bu başarı Formula 1 tarihinde eşsiz ve benzersiz.

Bu nedenle Sebastian, Michael'ın her zaman gölgesinde kalacağının farkında ve bu onun için bir sorun değil.

Vettel, "Formula 1'de Almanya için ikinci olmaya devam edeceğim? Bununla ilgili bir sorunum yok. Bence Michael'ın performansları eşsiz ve benzersizdi. Formula 1 için ve Almanya'daki motor sporları için atılımdı" dedi.

Ferrari, ile bu sporda çok fazla geçmişi olan bir ülkeyi temsil etmekten gurur duyduğunu ve hiçbir sorunu olmadığını söylüyor. Buna ek olarak, doğduğu yerden çok mutlu ve her zaferinde ülkesinin marşının podyum töreni sırasında çalınmasından dolayı mutlu hissediyor.

"Almanya için rekabet etmekten ve ülkeme başarı kazandırmaktan gurur duyuyorum" ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya