SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Sebastian Vettel, sezon sonu emekli oluyor!

FORMULA 1 | 28.07.2022 20:16

Alman Formula 1 pilotu Sebastian Vettel, sezon sonu emekli olacağını açıkladı.

Sebastian Vettel, sezon sonu emekli oluyor!

Aston Martin’in Alman pilotu Sebastian Vettel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla sezon sonu Formula 1’den ayrılacağını duyurdu.

4 kez dünya şampiyonu Vettel, emeklilik kararı aldığını sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla açıkladı ve şu ifadelere yer verdi:

“Burada 2022 sezonunun sonunda emekli olacağımı açıklamak için bulunuyorum. Bu sporu seviyorum. Bu spor, hatırladığım andan beri hayatımın merkezinde. Pist üstünde olduğu kadar pist dışında da bir hayatım var. Yarış pilotu olmak, hiçbir zaman tek kimliğim olmadı. Kimliğe çok inanıyorum: ne yaptığımızdan ziyade kim olduğumuza ve başkalarına nasıl davrandığımıza bakıyorum. Hedeflerim, yarış kazanmaktan ve şampiyonluk için savaşmaktan; çocuklarımın büyümesini görmeye, değerlerimi aktarmaya, düştüklerinde kalkmalarına yardımcı olmaya, bana ihtiyaçları olduklarında onları dinlemeye, veda etmek zorunda olmamaya ve en önemlisi, onlardan öğrenmeye ve bana ilham vermelerine izin vermeye kaydı. Elveda. Pisti sizinle paylaşmama izin verdiğiniz için teşekkürler. Bunun her zerresini çok sevdim.’’

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya