SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Toro Rosso iyimser

FORMULA 1 | 30.11.2019 15:30

Toro Rosso iyimser

Toro Rosso, Brezilya'daki podyumun ardından sezonun son yarışına ulaştı ve şimdiye kadarki en iyi sezonunu geçirdi. Cuma günü antrenman seansında oldukça rekabetçi oldular ve Q3'e girmeye hak kazanan ciddi adaylar arasında gösteriliyorlar. Ayrıca, Pierre Gasly, Şampiyonada altıncı sıra için McLaren pilotu Carlos Sainz ile mücadele edecek.

Daniil Kvyat (şampiyonada 14.):

“Verimli bir gündü, koşullar yarışlardan farklı olduğu için  ilk seans çok önemli değildi, ancak bazı kriterler ve aracın nasıl davrandığını görmek için aynı zamanda faydalı oldu, ikinci seansta tüm turlar önemliydi çünkü şartlar yarış için daha temsiliydi, bu nedenle birçok tur atmak iyi oldu. Araçta kendimi çok iyi hissettim, ancak bu, çalışmayı bırakıp her şeyi olduğu gibi bırakabileceğimiz anlamına gelmiyor. Haftasonu boyunca işler değişecek ve uyum sağlamamız gerekiyor.”

Pierre Gasly (şampiyonada 6.):

“Kırmızı bayrakların çıktığı sorunlarla dolu bir ilk seans oldu bu yüzden çok fazla dönüş yapmadığımız için ideal bir seans değildi. Bir şeyler deneyebildik. Planladığımız birkaç şey: İkinci seans daha iyi oldu, çünkü iki araç arasında sınıflandırma ve yarış için daha fazla test yaptık, bu yüzden şimdi en iyi konfigürasyonun hangisi olduğuna karar vermek için analiz etmemiz gereken olumlu şeyler var. Yarış öncesi ilk 10'da bitirmek bize moral oldu."

Jonathan Eddolls, kariyer mühendisi:

"Yas Marina trafikte sıkışmanın kolay olduğu bir pist ve özellikle Pierre'e bunu yaşadı, iyi bir tur yapmak için biraz daha mücadele etti. Daniil için aracın dengesi oldukça iyi geçti. ilk seansta Pierre daha fazla problem yaşarken, verileri analiz ettik ve ikinci seans için birçok değişiklik yaptık, bu yüzden öğleden sonra daha iyi bir seans yaptık, aracın gerçek rekabet gücünü gösterebildik.  ikinci seansı iki araçta ilk 10'da bitirdi, bu yüzden olumlu bir gün oldu. Bence haftasonu boyunca makul bir performans bekleyebiliriz.

Honda Teknik Direktörü Toyoharu Tanabe:

"Güç ünitesi açısından, her iki takımda da bugün her şey sorunsuz geçti. Koşulları sıralama ve yarışta yaşayacağımıza benzer olan ikinci seansta, dört araç ilk 10'a girdi. Sağlam bir performans sergiliyorlar, ancak hafta sonu ideal bir konfigürasyon elde etmek adına performansımızı geliştirmek için yeterince çalışmamız gerekiyor. Verileri, özellikle ikinci seansın verilerini dikkatlice analiz ediyoruz. Sıralama için mümkün olduğunca hazır olmak istiyoruz."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya