SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Bottas, Japonya'da Hamilton'ın eski şasisiyle kazanmış

FORMULA 1 | 15.10.2019 00:45

Bottas, Japonya'da Hamilton'ın eski şasisiyle kazanmış

Japonya Grand Prix'in galibi Valtteri Bottas, daha önce takım arkadaşı Lewis Hamilton tarafından kullanılan eski şasi ile Suzuka'da zafer kazandığını açıkladı.

Pazar günkü yarışta, takım arkadaşı Hamilton’dan daha iyi bir performans sergileyen Valtteri Bottas, Mercedes'in Suzuka'da altıncı şampiyonluğunu ilan etmesine yardımcı oldu.

ŞAMPİYONLUK MATEMATİKSEL HESAPLARA KALDI

Azerbaycan'dan sonra ilk zaferini Japonya'da kazanan Bottas, bu sonuçla 2019 Formula 1 sezonunda üçüncü kez zafer elde etmiş oldu. Tüm hafta sonu Lewis Hamilton'dan daha hızlı olan Valtteri Bottas, kalan dört yarışta şampiyona lideri olması hala matematiksel hesaba dayanıyor.

Lewis Hamilton, son sonuçlarla beraber şampiyonada 338 puanla lider pozisyonda, 274 puanla takım arkadaşı Bottas ikinci sırada yer alıyor, ikilinin arasında 64 puan fark bulunuyor.

"HAMILTON'IN ESKİ ŞASİSİNİ KULLANDIM"

Bottas Finlandiya'da özel yayın yapan bir televizyon kanalına verdiği röportajda, "Bu yarış için yeni bir şasi kullandım. Aslında, bu şasi Lewis’in bu yıl kullandığı eski şasisiydi. Ancak araç en başından beri daha iyi hissettirdi.

Hamilton'ın eski şasisini almasının normal olup olmadığı sorulduğunda Bottas, "Lewis yenisini aldı, ve ben de sonra eskisini aldım. Takım bazen onları değiştiriyor, ama en azından daha kötü hissettirmiyordu" açıklamasını yaptı.

"DAHA İYİ YARIŞLAR İÇİN SAVAŞACAĞIZ"

Bu arada Hamilton, altıncı şampiyonluk ünvanını bir sonraki yarışta ilan etme konusunda karamsar, "Bence Meksika yılın en kötü pisti. Ferrarileri bu kadar uzun düzlükleri olan bir pistte yenmenin çok zor olacağını düşünüyorum. Bence birkaç iyi yarış için savaşacağız" ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya