SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Max Verstappen: Şimdi Leclerc'in başına geliyor!

FORMULA 1 | 13.06.2022 13:17

Formula 1’de Bakü’de çifte zaferle ayrılan Red Bull’da keyifler yerinde. Yarışa üçüncü sıradan başlayan Verstappen, yakaladığı tempoyla pistteki herkesin önünde olduğunu gösterdi.

Max Verstappen: Şimdi Leclerc'in başına geliyor!

Formula 1’de Bakü GP’den çifte zaferle ayrılan Red Bull’da keyifler yerinde. Yarışa üçüncü sıradan başlayan Max Verstappen, yakaladığı tempoyla pistteki herkesin önünde olduğunu göstermiş oldu. Sergio Perez ikinci, George Russell ise üçüncülük koltuğunda kendine podyumda yer buldu.

Yarışa damga vuran bir başka olay ise Ferrari motorlu araçların dayanıklılık problemi yaşamasıydı. Önce Sainz daha sonra Leclerc, ardından Zhou ve Magnussen’in yolda kalarak dayanıklılık problemi yaşaması akıllara Haas Takım Patronu Günter Steiner’in “Ferrari motorunun dayanıklılığı hakkında endişelerim var” sözünü getirdi.

Bakü GP’den zaferle ayrılan Hollandalı pilot, açıklamalarda bulundu.

İşte Max Verstappen’in açıklamaları:

"Bence genel anlamda çok iyi bir yarıştı. İyi bir başlangıç yaptım ama gidebileceğim hiçbir yer yoktu çünkü burada ilk viraja kadarki mesafe çok kısa. Sonrasında her şey ilerlemeye çalışmak üzerineydi ancak geçiş yapmak çok zordu."

"Bu yüzden sadece doğru anı bekledik. Ardından sanal güvenlik aracı çıktı. Her iki araçla da pistte kalmayı seçtik ve biraz daha devam etmeye çalıştık. O noktada gayet iyi hissediyordum. Ayrıca orta hamurdaki lastik aşınmam iyi bir seviyedeydi ve liderliği aldım."

"Sert lastiğe geçtikten sonra Charles'ı ne ölçüde yakalayacağımızı görmek ilginç olacaktı çünkü bence hız avantajımız vardı. Elbette mücadele edemedik ama bence iyi bir gündü. Güçlü bir gün geçirdik ve araçta iyi bir tempo yakaladık. Lastiklerimize çok iyi baktık."

"Bu hafta sonu araçtan memnun olduğum ilk gün buydu."

"Her zaman böyle şeyler olabiliyor çünkü bu bir yarış. Bana da oldu, geçmişte pek çok kişiye oldu. Maalesef şimdi Charles'ın başına geliyor. Eğer aynı durumda olsaydım ben de hayal kırıklığı yaşardım ve bu, çok normal. Fakat önemli olan bundan nasıl çıktığın." (Motorsport-Kemal Şengül)

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya