SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Williams Meksika GP'ye hazır

FORMULA 1 | 21.10.2019 19:14

Williams Meksika GP'ye hazır

Williams, Suzuka'da getirdiği yeni ön kanadı test etmeye devam etmek için Meksika'ya geldi. Takımın yedek pilotu Nicholas Latifi, Meksika'da düzenlenecek ilk antrenman seansında Kubica’nın aracını kullanacak. Ayrıca Latifi, ABD ve Brezilya’da da ilk antrenman seanslarında aracı kullanacak.

Daha önce Kanada, Fransa ve Belçika'da Williams ile ilk antrenman seanslarına katılan Latifi, Formula 2'de mücadele ediyor. Williams'ın yedek pilotu, Formula 2'de dört galibiyeti ile ikinci sırada bulunuyor.
Ayrıca, sezon sonu Williams'tan ayrılacak olan Kubica'nın yerine geçeceğide söylentiler arasında.

Nicholas Latifi: "Meksika'daki araca geri dönme konusunda çok heyecanlıyım. Son antrenmanım olan Spa'dan beri, çok zaman geçti gibi hissediyorum. Geçen yıl Meksika'da 1. antrenman seansında sürüş yapma şansım olmuştu, bu yüzden benim için tanıdık bir rota. Beklentimin ne olacağını biliyorum."

"Yükseklik nedeniyle oldukça benzersiz bir yer, yol tutuş az ve bu da her şeyi zorlaştırıyor. Her zaman olduğu gibi, hedefim temiz bir ilk antrenman seansı gerçekleştirmek ve 2. antrenman seansında takıma rehberlik etmek." açıklamalarında bulundu.

Takımın baş mühendisi Dave Robson, Latifi'nin araçtaki yeni güncellemelerle ilgili fikrini önemsiyor.

Robson, “Suzuka'da yeni bir ön kanat ile yaptığımız testten sonra, Meksika'da da Cuma günü daha fazla test yapmak ve bilgi toplamak için zaman harcayacağız. Nicholas Latifi bu hafta sonu arka arkaya üç antrenman seansının ilki için bize katılıyor.”

“Bu haftasonu, Robert’in aracını kullanacak. Amerika'da ise George'ın aracıyla ilk antrenman seansında bulunacak. Nicholas, bu sezon aracı her kullandığında çok iyi bir iş çıkardı ve biz onu tekrar ağırlamak istedik. En son güncellemelerle ilgili izlenimlerini paylaşmasını bekliyoruz." aıçklamasında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya