SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

2020'de ne Avrupa Şampiyonası ne Copa America var

FUTBOL | 17.03.2020 16:41

2020 yılına ev sahipliği yapacak iki önemli turnuva olan EURO 2020 ile Copa America, koronavirüs nedeniyle 1 ertelendi.

2020'de ne Avrupa Şampiyonası ne Copa America var

İnsanoğlunun son yıllarda gördüğü en büyük veba olan koronavirüs, spor dünyasını etkisi altına aldı. Yaşanan ölümler ve yayılan hastalık insan hayatını olumsuz etkiledi. NBA, Formula gibi dev organizasyonlar, faaliyetlerini durdurma kararı alırken ülke federasyonları da futbola ara verdi. Türkiye, Rusya, Arjantin, Brezilya ve Meksika'da devam kararı alınsa da; tüm ülkeler erteleme kararında birleşti.

TFF'nin de yarın oynanacak Çaykur Rize-Göztepe karşılaşmasının ardından ara verme kararını açıklayacağı gelen bilgiler arasında... Avrupa Futbol Federasyonları Birliği, EURO 2020'yi erteledi. Turnuvayı 1 yıl erteleyen UEFA, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'ni de askıya alma kararı aldığı iddia edildi.

Korovirüs nedeniyle UEFA'nın merkezi Nyon yerine telekonferans üzerinden yapılan toplantıdan 55 ülke federasyonun temsilcileri yer aldı. Acil koduyla yapılan toplantıda; EURO 2020'yi koronavirüs tehdidi nedeniyle 11 Haziran-11 Temmuz 2021 tarihleri arasında oynatılmasına karar verildi.

30 Mayıs 2020'de Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda yapılacak Şampiyonlar Ligi Finali'nin akıbeti ise henüz netlik kazanmadı. TFF, organizasyon hakkındaki çekincelerini belirtse de toplantının EURO 2020 için yapıldığı, Devler Ligi finalinin ise bundan sonraki ilk toplantıda UEFA'nın kendi içinde yapacağı fikir alışverişinin ardından karara bağlanacağı açıklandı.

EURO 2020'nin ardından Amerka kıtasının en önemli organizasyonu Copa America'nın da 2021'ye ertlendiği açıklandı. Koronavirüs nedeniyle iki dev turnuva bu sene gerçekleşmeyecek.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya