SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Abdullah Avcı: Maç kazanmak için sahaya çıkacağız!

FUTBOL | 16.03.2021 17:09

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Türkiye Spor Yazarları Derneği’ni (TSYD) ziyaret etti ve burada basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Abdullah Avcı: Maç kazanmak için sahaya çıkacağız!

Türkiye Spor Yazarları Derneği Trabzon Şubesi’ni ziyaret eden Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, basın mensuplarıyla yaptığı konuşmada takımının genel durumunu ve hedeflerini değerlendirdi.

Abdullah Avcı, “Rekabetin fazla olmadığı yerde seçenek az oluyor. Ama 14 maç kazandı bu takım. Artı bir kupa kaldırdı. Çok harika işler yaptılar. Bence genel durumumuz çok iyi. Böyle bakın. Kaybedilen 3 maç var. Fenerbahçe, Galatasaray ve bir tanesi de ligin saha organizasyonu en iyi olan takım Alanyaspor.” ifadeleri ile takımın başına geçtiğinden bu yana iyi sonuçlar aldıklarını ve kaybedilen maçların da ligin güçlü ekiplerine karşı olduğunu belirtti.

Avcı, “Bugün çıkalım ayak tenisi oynayalım ben yine kaybetmek istemem. Kazanma karakteri olması lazım. Maç kazanırken de aynı zamanda plan yapacaksın. Dördüncülükle üçüncülük arasında, üç ile ikincilik arasında, ikincilik ile de birincilik arasında fark var. Ben dünya dördüncüsü oldum ama madalya takamadım. Arada o kadar fark var işte. Maç kazanmak için sahaya çıkacağız. Sonra dördüncü, üçüncü, ikinci, birinci mi olacağız ona bakacağız.” sözleri ile ise sahaya daima kazanmak için çıkan bir takım olmak istediklerini ifade etti.

Avcı, “Trabzonspor yarışacak ve yarışması gerekiyor. Hem de yerli, yabancı oyuncu çıkaracak piyasaya. Çıkarması da gerekiyor. Bunların hepsinin doğru şekilde organize olması gerekiyor. Onun için çalışıyoruz.” diyerek hedeflerini ortaya koydu.

Tecrübeli teknik adam, “Bu takım 14 maç kazandı. 7 maç üst üste kazandı. Deplasmanlarda gol yemeden geldi. Birçok şeyi yaptı. Bu takım geçen sene 2'nci olmuş, kupa almış. Bu sene bir kupa daha aldılar. Oyuncu sattı bu takım. Değişim gösteriyor, rekabete girecek yine. Yarıştığı takım, kimlerle yarışıyor biliyorsunuz. Bulunduğumuz nokta geldiğimiz yer itibariyle bence çok iyi.” şeklinde de konuştu.

Transfer çalışmalarına da başladıklarına dikkat çeken Abdullah Avcı, “Futbolcu izleme komitesiyle her gün görüşüyorum. Oranın başında İhsan Gündüz Derelioğlu hoca var. Kiralık giden oyuncularımızın performanslarını takip ediyor. Milli takıma giden genç oyuncuların takibi, raporlamasını yapıyor. Biz her gün 1-2 saat İhsan hocayla oturup konuşuyoruz, üzerinde durduğumuz bazı bölgelerdeki oyuncular var. Bunların üzerinde geçen seneden beri yapılan çalışmalar da var. Yoğun bir şekilde çalışıyoruz.” dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya