SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Adnan Polat'tan Mustafa Cengiz'e destek!

FUTBOL | 05.09.2019 13:44

Adnan Polat'tan Mustafa Cengiz'e destek!

Galatasaray'ın eski başkanlarından Adnan Polat, sarı kırmızılıların mevcut başkanı Mustafa Cengiz hakkında çarpıcı ifadeler kullandı.

'MUSTAFA CENGİZ BAŞKAN DOĞRUSUNU YAPIYOR'

Mustafa Cengiz'in idari ibrasızlık durumunda doğru bir tavır aldığını belirten Polat, "Bu ilk kez benim dönemimde oldu. Bence Galatasaray'ı yoran, yıpratan, başkanlık makamına ağırlığını kaybettiren gereksiz hareketti.

Yasal yollarla usulsüz idari ibrasızlığı yok kabul eden bir karar çıktı. Seçim kararı aldım çünkü Galatasaray tarihinde görülmemiş bir kötü bir hareket oldu. Seçimlere girmeme kararı aldım. Sonrasında mahkemeye gittim.

Bu yapılan yakışıksızdı. Bunu bir yol haline getirmemelerini temenni etmiştim. Galatasaray'da bunu maalesef kullanmak isteyenler var. Ben, Mustafa Cengiz başkanın tavrını doğru buluyorum" ifadelerini kullandı.

'BÜTÜN DİLEĞİM GALATASARAY'IN BAŞARILI OLMASI'

Tüm temennisinin Galatasaray'ın başarılı olması olduğunu vurgulayan Adnan Polat, "Bu çabaların, gayretlerin ve harcamaların hepsinin temel amacı; sarı kırmızılılar bu sene Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek, ciddi rakipleri var. Oradan bir yukarıya ve hatta en yukarılara gayret gösterecek.

Bu sene hem Türkiye Ligi'nde hem de Ziraat Türkiye Kupası'nda da başarılı olmak için yapılıyor. Bütün temennim, dualarım Galatasaray'ın başarılı olması" değerlendirmesinde bulundu.

'İDARİ İBRASIZLIK, GEREKSİZ BİR HAREKETTİ'

İdari ibrasızlık kararının Galatasaray'a zarar verdiğini de sözlerine ekleyen Polat, şunları belirtti:

"Bu ilk defa benim dönemimde oldu. Benim düşünceme göre Galatasaray'ı yoran, yıpratan, başkanlık makamının ağırlığını kaybettiren gereksiz bir hareketti. Yasal yollarla usulsüz idari ibrasızlığı yok kabul eden bir karar çıktı.

Yargıtay, 46 yargıçla oy birliğiyle bir karar vermişti. Mustafa Cengiz döneminde de tekrar ettiler bunu. Bence yanlış, Galatasaray'a zarar veren bir şey. Yargıtay'ın aldığı bu değerlendirmede yok kabul edilen bir şeyi tekrar etmenin bir anlamı yok.

Zaten ibra durumu, yasal mali ve idari ibra beraberdir. Mali olarak ibra edilmiş bir yönetimin, idari ibrasızlık diye bir şey olmaması lazım. Çünkü yönetmelikler, kanun üstünde olamaz. Kanuna uyması lazım.

Galatasaray'ın tüzüğünde ciddi değişiklikler yapmak lazım. Çünkü o tür zafiyetlerden yararlanan insanlar oluyor. O da kulübe, camiaya ve Galatasaray'a zarar veriyor. Bence Mustafa Cengiz tam gaz yoluna devam etmeli."

Kendi başkanlığı döneminde de benzer süreçlerin yaşandığını ve seçim kararı aldığını açıklayan Adnan Polat sözlerini şöyle tamamladı: "Ben seçim kararı aldım çünkü Galatasaray tarihinde görülmemiş bir kötü bir hareket oldu.

Seçim kararı aldıktan sonra zaten girmedim seçimlere. Ondan sonra mahkemeye gittim. Çünkü bu yapılan çok yakışıksızdı. Bunu bir yol haline getirmemelerini temenni etmiştim.

Galatasaray'da bunu maalesef kullanmak isteyenler var. Bence bu yol doğru yol değil. Bu, Galatasaray'ı yıpratan bir yol. Ben Mustafa Cengiz başkanın yaptığını doğru buluyorum"

 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya