SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ahmet Ağaoğlu: Sorunları birlikte çözmeliyiz!

FUTBOL | 28.07.2021 18:11

Ahmet Ağaoğlu, TFF’nin olağan genel kurulunda değerlendirmelerde bulundu.

Ahmet Ağaoğlu: Sorunları birlikte çözmeliyiz!

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu'nun Ankara'da gerçekleştirilen olağan genel kurulunda açıklamalarda bulundu.

"SORUNLARI BİRLİKTE ÇÖZMELİYİZ"

Türk futbolundaki sorunları birlikte çözmeleri gerektiğini dile getiren Ahmet Ağaoğlu, "Şu anda önümüzde gelen kurulların yapısının değişmesi ile ilgili statü değişikliğinde üçüncü, ikinci ve birinci lig kulüplerinin göstermiş olduğu destek takdirin üzerindedir. 9 günlük bayram süresince herkesin tatilde olduğu bir dönemde hukuk kurulları ile birlikte sürekli İstanbul'da toplantı halindeydik. Bugün bu değişikliğin hazır hale gelmesi ve gündeme yetiştirilmesinde takınmış oldukları tavır ve göstermiş oldukları çaba Türk futbolunda bir anlamda önemli bir kilometre taşıdır. Sadece sıkıntılarımızda birlikte değiliz, problemler hepimizin problemleridir. Bu problemleri birlikte çözmek zorundayız. Bu süreç içerisinde çalışan herkese teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı. 

"YERLİ OYUNCU YABANCIYLA REKABET EDEBİLMELİ"

Yabancı kuralıyla ilgili olarak ise Ağaoğlu, "Türk futbolunun sorunlarını, futbol ailesi ve futbolun paydaşları çözer. Bunun dışındaki hiçbir irade bizim irademizin üzerinde bir güce sahip olamaz. Önemli sıkıntı olarak gündeme getirmiş olduğumuz yayıncı kuruluşla yaşanan sıkıntılar, kurulların ataması ile ilgili sıkıntılar ki bu sorunları inşallah bugün hallediyoruz. Kulüp lisans ve fair-play talimatlarında yaşamış olduğumuz sorunlar ki Beşiktaş kulübümüzün sayın başkanının bu konuda ciddi bir beklentisi var. Aynı hassasiyetle bu konuya da eğileceğimizi tahmin ediyorum. Ve yabancı oyuncu sınırlaması konuşuldu, tartışıldı. Aslında saatler sürecek bir tartışmadır bu. Bizim görüşümüz şu, yerli oyuncuyu yabancı oyuncuyla rekabet edebilecek bir düzeye getirmeden konulan yasak 60-70'lerin ithalat yasağının bir farklı versiyonu olmanın ötesine geçemez. Biz yerli oyuncuyu yabancı oyuncuyla rekabet edebilecek düzeye, mücadele seviyesine ve dirence getirmedikten sonra konulan yasağın hiçbir anlamı yok.  Rekabet edilebilir düzeye geldikten sonra yasağa ihtiyaç kalmayacaktır." diye konuştu.

“SÜREKLİ ÖNERGE VERİYORUZ”

Ağaoğlu, Rezerv Lig isteklerini yinelerken; "Kulüpler birliği, Trabzonspor, Fenerbahçe, Göztepe ve diğer birçok kulübümüzle 2-3 yıldır sürekli olarak önerge veriyoruz. Rezerv Lig uygulaması dedik, farklı versiyonlar öne sürdük. Bunların altyapısı yapılmadan sağlıklı bir sistem kurulması, gençlerimizin rekabet düzeyi yüksek bir ligde oynamadan yabancı oyuncularla rekabet etmesi mümkün değil. Seyit başkanın sunmuş olduğu konu bu konunun alt yapısını oluşturuyor. Bu işin temeli gençlerimizin,  mücadele anlamında önünü açmak da TFF'nin görevi." dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya