SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

VİDEO

Ağaoğlu: TFF'yi uyarmıştım

FUTBOL | 18.09.2019 21:33

Ağaoğlu: TFF'yi uyarmıştım

 

Trabzonspor'da başkan Ahmet Ağaoğlu'nun Futbol Federasyonu'nun Türk futbolunun marka değerini yükseltmek için çalışması gerekinken kurulların hatalarını düzeltmekle uğraştığını söyledi. 

Bordo-mavili ekibin başkanı, Getafe maçı için bulunduğu Madrid'de hem yarınki UEFA Avrupa Ligi mücadelesi hem de gündemde oldukça geniş yer kaplayan hakem hatalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

Şu an yaşananlarla ilgili olarak kurullar oluşturulmadan önce TFF Başkanı Nihat Özdemir'e uyarılarda bulunduklarını ifade eden Ağaoğlu şunları söyledi: 

'TFF BAŞKANININ İYİ NİYETİNDEN ŞÜPHEM YOK'

"Bugünlerin yaşanacağını biliyorduk. Federasyon başkanımızı kurullar oluşmadan önce Trabzonspor olarak gerekli uyarıları yaptık. Bunu ilk defa açıklıyorum.

Kendisinin iyi niyetinden hiçbir zaman şüphemiz yok. Kulüplerin o liyakatte olunduğuna katılmak mümkün değil. Zaten öyle olsa bugün geldiğimiz 4'üncü haftada bu kadar ağır eleştiriler ve hakemler ile hakem kararları üzerinden gündem oluşturulması doğru ve hoş değil.

Doğabilecek sıkıntıları önceden uyarıyoruz ama 'Federasyon bize hep inanın, güvenin' diyor. Tabi güveniyoruz, inanıyoruz.

Ama kurullar oluşturulurken aynı hassasiyet ve düşünceyle oluşturulduğuna inanmıyorum. Ortada yapılan çok büyük hatalar var.

Ben iyi oynamadım diye hakem beni cezalandıramaz.  Herkes görevinin bilinci içerisinde olmalı. Yoksa bu işin içinden çıkamayız. Biz bu tartışmaların içinde olmak istemiyoruz. İşimize bakıyoruz.

Toplumun beklentileri var, Avrupa maçlarımız var. Kurullar, TFF'nin işini kolaylaştırsınlar. TFF Başkanı, Türkiye'de futbolun gelişimi, marka değerinin yükselmesiyle uğraşması gerekirken kurulların hatalarıyla uğraşıyor. Bu ortamda marka değeri artar mı? Sanmıyorum.

'MAÇTAN YÜZÜMÜZÜN AKIYLA ÇIKACAĞIMIZA İNANIYORUM'

Böyle bir heyecana ihtiyacımız vardı. Eleme aşamasında oynadığımız maçlarda sıradan takımlarla değildi. Oralarda biraz hırpalandık.

Asıl canımızı sıkan yaşanan sakatlıklar. Özellikle hücum gücümüzü ciddi şekilde etkileyen sakatlıklar var ama bu bir takım oyunu, maç 11 kişiyle oynanıyor.

Yarın oynayacak oyuncular aynı cesaret, direnç, yürekliliği ortaya koyduğu takdirde buradan yüzümüzün akıyla iyi bir skorla çıkacağımızı ve grup maçlarımızı bu performans ile sürdüreceğimize inanıyorum.

'STURRIDGE DAHİL HİÇBİR OYUNCUYA BORCUMUZ YOK'

Trabzonspor'un hiçbir oyuncu, teknik heyet ve kulüp personeline borcu yok. Ağustos ayının ödemeleri 7-8 Eylül içerisinde yapıldı. Bu birilerine garip gelebilir.

İngiltere'de çıkan bir haber üzerinden yürüyerek Sturridge'nin lisansının iptal edileceğinin haber yapılması hassas süreçten geçtiğimiz dönemde bilinçle yapıldığına inanmıyorum. Çok hassas bir süreçten geçiyoruz. Bunlar takıma zarar verir.

Sturridge'nin maaşını almadığı ve bunun için sahaya çıkmadığı yönünde bir haber vardı. Bu kadar hassas bir süreçten geçerken böyle bir şeyle karşılaşmak kötü.

 

Sturridge zaten imzayı attığında parasını almıştı. Altını çizerek söylüyorum, Trabzonspor'un hiçbir futbolcusuna, hocasına borcu yok. Ağustos ayının ödemeleri de eylül ayının 7-8'inde gerçekleştirildi.

Uluslararası kuralları biliyoruz. Cezaların ve uygulamaların nasıl olduğunu bilemeyecek kadar cahil değiliz. En ufak detayına kadar düşünülmüştür."

 

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya