SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ahmet Ağaoğlu, UEFA cezasının kalkması için umutlu

FUTBOL | 26.06.2020 20:56

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, yapılan Divan Kurulu toplantısında UEFA'nın verdiği cezaya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Ahmet Ağaoğlu, UEFA cezasının kalkması için umutlu

Trabzonspor’un bugün yapılan olağan divan kurulu toplantısının basına kapalı olan bölümüne AsistAnaliz ulaştı.

Başkan Ahmet Ağaoğlu’na bir divan kurulu üyesinin ‘UEFA’dan 1 yıl men cezası geldi, şikayet eden biri oldu mu?’ şeklinde bir soru sorduğu; başkanın da, ‘Bu konuyu çok incelemedik ama olabilir de’ şeklinde cevap verdiği öğrenildi.

Ağaoğlu ayrıca; UEFA’nın CAS’a bir yazı yazarak, Trabzonspor dosyasının ivedilikle bitirilmesini talep ettiğini öğrendiklerini de söyledi. UEFA, CAS’a gerekçe olarak da Şampiyonlar Ligi kura çekimi öncesi bu kararı vermesi gerektiğini bildirdi.

AĞAOĞLU, CEZANIN GEREKÇELERİNİ ANLATTI

UEFA’dan ceza almalarının üç ana madde halinde sıralayan bordo-mavililerin başkanın; "Muharrem Usta ile olan problemdi, giderildi. Eskiden kalma vergi borcudur. UEFA’nın bu konudaki kafa karışıklığı da giderilmiş oldu. Kulübümüz borsaya açık olduğu için yapılan Sermaye Artırımı ile ilgilidir. Bu da bizim yasalara uygun yapılmıştır. UEFA bu konuda ikna edilecektir." dediği öğrenildi. 

ASİST ANALİZ / ÖZEL HABER / HALUK AYYILDIZ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya