SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Ahmet Ağaoğlu açıkladı: Uğurcan Çakır'a teklif...

FUTBOL | 21.11.2019 16:31

Ahmet Ağaoğlu açıkladı: Uğurcan Çakır'a teklif...

Trabzonspor başkanı Ahmet Ağaoğlu, katıldığı Uluslararası Futbol Ekonomi Forum’unda gündeme dair ve Uğurcan Çakır hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

UĞURCAN İÇİN GELEN BİR TEKLİF YOK

Bordo mavililerin kalecisi Uğurcan Çakır hakkında gelen bir transfer teklifi olmadığını belirten Ağaoğlu, “Şu zamana kadar bize Uğurcan için gelen bir teklif yok. Daha 2 ay öncesinde Uğurcan ile 5 yıllık kontrat imzaladık. Altyapımızdan çıkmış önemli bir değer. Yusuf Yazıcı da öyleydi, iyi bir paraya gitti. Önemli olan bu futbolcularımızın yerini doldurmak ve bu sistemi sürdürmek” dedi.

23 yaşındaki kaleci için çıkan transfer dedikodularını iyi niyetli olarak değerlendirmediğini söyleyen bordo mavililerin başkanı, “Şunu net olarak söyleyeyim, bu transfer tartışmaları biraz erken çıktı. Henüz 2 ay önce kontrata imza atmış bir oyuncumuz için, ligin 11. haftasında bu şeylerin gündeme getirilmesi hoş değil. Daha sezonun bitmesine çok uzun zaman var. İnsanları rahatlatacaksa kesin olarak söyleyeyim, Uğurcan’a teklif gelmedi” ifadelerini kullandı.

AVRUPA’DA GELİRDE 7.SIRADAYIZ

Türkiye’deki takımların mali durumuna da değinen Ahmet Ağaoğlu, “Şu anda bulunduğumuz tabloya göre Avrupa’da gelirler anlamında 7. sıradayız. Bu duruma rağmen 10 büyük lig dahilinde en çok zarar eden lig bizim ligimiz. Sorunda tam olarak bu.  Tamamen başarıya endeksli, gelir gider durumuna bakmadan yapılan harcamalar bizleri bu durumlara getirdi. Gelir gider durumunu kontrol etmeden harcama yaparsanız, kulübün geleceğini de ekonomik anlamda tehlikeye sokarsınız” açıklamalarında bulundu.

DOĞRU ADIMLAR ATTIK

Trabzonspor kulübüne geldiği günden beri ekonomik anlamda doğru işler yaptıklarını vurgulayan başkan Ağaoğlu, “ Yönetime geldikten sonra genel kurulda tüzüğümüzde değişiklikler yaparak, bütçe fazlası harcamalardan bundan sonra kulüp başkanlarının ve yönetim kurulunun sorumlu olduğunu belirttik. UEFA FFP kapsamında takımımızı denk bir bütçe ile oluşturmaya çalıştık. 40 milyon Euro civarında olan takım maliyetini 20 milyon Euro civarlarına indirdik. Bizden önceki dönemlere göre ürün satışlarımızda da yüzde 350’ye kadar çıkış yakaladık. Biz yönetime gelene kadar Trabzonspor futbolcu gelirinde önemli açıklar veriyordu ve borçların önemli bir kısmı bu yüzden kaynaklanıyordu. Bir futbol kulübü gayrimenkul işine girerek para kazanamaz, oyuncu alıp satarak kazanır” açıklamasını yaptı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya