SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ahmet Ağaoğlu: Uğurcan'ı İngiltere ve Fransa'dan izliyorlar

FUTBOL | 11.01.2020 13:50

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, bordo-mavili ekibin ligin 2. yarısı için hazırlıklarını yaptığı Antalya kampında açıklamalarda bulundu.

Ahmet Ağaoğlu: Uğurcan'ı İngiltere ve Fransa'dan izliyorlar

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, bordo-mavili ekibin ligin 2. yarısı için hazırlıklarını yaptığı Antalya kampında önemli ifadeler kullandı.

“HÜSEYİN CİMŞİR’İN TRANSFER İSTEĞİ OLMADI”   

Bordo mavililerin başkanı, ‘Teknik direktör Hüseyin Çimşir'in sizden transfer isteği var mı?’ sorusuna, şu cevabı verdi:

"Hüseyin Çimşir zaten, transfer yapmak için transfer yapılmaz dedi. Kulübümüzün şartları altında uygun oyuncu olursa değerlendiririz. Hüseyin hocanın, herhangi bir isteği olmadı. Orta alan ve santrafora baktığınız zaman Türkiye'nin en güçlü orta sahası ve forvet hattı bizde gibi duruyor. Defans bölgesinde zaaf var deniliyor ama ben bunun oyun sistemi ile toparlanacağını düşünüyorum. Bu benim düşüncem, hocanın düşüncesi tabii ki daha farklı bir şekilde olabilir." dedi. 

“BU KADRO GEÇEN SENEDEN BERİ SÜPER LİG’DE ZİRVE MÜCADELESİ VERİYOR”

Ahmet Ağaoğlu, kadrolarının şampiyonluk için yeterli olduğunu söyleyerek, "Bu kadro her şey için yeterli. Bu kadro şampiyonluk için yeterli midir? 38 oyuncu var, neden yeterli olmasın. Şampiyonluk için yeterli olan takımlarda aranan özelliklerin ne olduğunu bilmiyorum ama bu kadro geçen seneden beri Süper Lig’de zirve mücadelesinin içinde.” açıklamalarında bulundu.

"UĞURCAN'I, PREMİER LİG VE LİGUE 1 KULÜPLERİ İZLİYOR"
Bordo mavililerin başkanı, kaleci Uğurcan Çakır'a İngiliz ve Fransız takımlarının ilgisi olduğunu söyleyerek, "Uğurcan, en az bir sene daha bizde kalacak. Yani 2020-2021 sezonunda da bizimle olacak. Ondan sonra Uğurcan için, en doğru zamanın olduğunu düşünüyorum. Uğurcan Çakır’ın, zaten Avrupa'nın en iyi 5 liginden bir tanesinde oynayacağını düşünüyorum. Uğurcan, giderse oralara transfer olacak. Zaten Uğurcan, İngiltere ve Fransa’daki kulüpler tarafından takip ediliyor. 1-2 İtalyan takımının da Uğurcan ile ilgisi olduğu söylendi ama bize ulaşan bir şey olmadı." ifadelerini kullandı.

Teknik direktör Ünal Karaman’ın takımdan ayrılmasının ardından bordo mavili takımın başına geçen Hüseyin Çimşir ile ilgili yapılan eleştirilere katılmadığını söyleyen Ahmet Ağaoğlu, "Hüseyin hoca, zaten 1,5 senedir birinci yardımcı hoca olarak bu takımda çalıştı. Futbolcularla arasındaki ilişkileri zaten iyi durumda olan bir antrenör. Takımı, oyuncuları tanıyan ve onlarla sürekli iç içe yaşayan bir insan. Bu konuda bir sıkıntı yaşanmadı. Bu durum aynen kaldığı yerden devam ediyor. Hüseyin hoca açısından da fazla bir problem olduğunu sanmıyorum. Değişen fazla bir şey olmadı. Hüseyin Çimşir, takım içerisinde olan bir insandı. Bir basamak yukarıdan devam ediyor şu an. Pep Guardiola, Barcelona'nın başına geldiği zaman kaç yaşındaydı? Luis Enrique, antrenör olduğunda kaç yaşındaydı? Bizim ülkemizde maalesef 22-23 yaşında genç oyuncu oluyor. Avrupa'da ise bu durum 16-17'ye düştü." ifadelerini kullandı.

Başkan Ağaoğlu, ‘Ünal Karaman ile takımdan ayrıldıktan sonra görüşmeniz oldu mu ?’ sorusuna, "Hayır, görüşmedim." dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya