SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Fenerbahçe'nin en iyi dostu şüphe

FUTBOL | 02.10.2019 16:10

Fenerbahçe'nin en iyi dostu şüphe

Bugün Fenerbahçe bir açıklama yaptı. Basit bir tahkim başvurusu açıklaması gibi görünebilir bu. 

Ama hayır. İçeriğine baktığımda basit değildi. Dedikodular vardı. İlk rapor Fenerbahçe lehineydi. Sonra istenen ek rapor ise aleyhine...

'Kardaş kardaş' yapılan bir organizasyon vardı. Üyeler aranıp 'Sonuç belli, bu oylama formalite' denmişti, toplantıdan 2 gün önce büyük bir gazeteye karar Fenerbahçe aleyhine çıktı yalanı sızdırılıp kamuoyu hazırlanmıştı.

Yetmemiş daha toplantı devam ederken aynı gazeteye sonucun Fenerbahçe aleyhine olduğu sızdırılmıştı. (Kimse de soramadı. Madem toplantı salıydı. Hürriyet’in Pazar günü verdiği haber neydi? Amacı kamuoyunu hazırlamak mıydı?)

Bu taktikler bana geçmişi hatırlattı. Galiba Fenerbahçe yönetimine de hatırlatmış.


Fenerbahçe,TFF’den taleplerde bulunmuştu. Çünkü Fenerbahçe ne MHK’ye ne de IFAB ile yazışmaları yapan profesyonellere güveniyordu. 

Bu normal miydi?

Diyelim ki en yakın arkadaşınız sizi dolandırdı.
Sonra bir daha dolandırdı. 3. kez güvenmezsiniz muhtemelen. Ya da sevgiliniz sizi aldatırsa kadınlara ya da erkeklere güveniniz sarsılır değil mi?

GALATASARAY YAPILAN İŞLERİ ÖDÜLSÜZ BIRAKMADI

3 Temmuz’da Pierre Cornou’ya "Fenerbahçe’nin yüzde 1 bile şike yapmamış olma şansı yok" diyen TFF’nin Galatasaraylı profesyonelleri vardı...

O dönem bu yazışmaları Fenerbahçe aleyhine yapacak kadar gözü dönmüş profesyoneller vardı.

Gökhan Zan kırmızı kart gördüğünde bir sonraki hafta Galatasaray’ın stoperleri sakat diye bir şekilde oynatan bir TFF vardı.

Çok ilginçtir ki bu profesyonellerin büyük bölümü sonradan Galatasaray kulübünde işe başladı. Yani yapılan şeyler ödülsüz kalmadı.

FENERBAHÇE AYNI KUYUYA 2. KEZ KUYUYA DÜŞMEK İSTEMİYOR

O zaman Fenerbahçe’nin açıklamasını alın ve bir daha okuyun. Bu şüpheyi anlamaya çalışın. Kör bile aynı kuyuya iki kez düşmezmiş. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve hukuktan sorumlu yönetim kurulu üyesi Alper Pirşen ikinci kez kuyuya düşmek istemiyorlar. Çünkü yıllar sarı lacivertlilere şunu öğretti; Şüphe Fenerbahçe’nin en iyi dostudur.

TFF'DEN GALATASARAY'A, GALATASARAY'DAN TFF'YE

TFF'de genel sekreter olarak göreve başlayıp daha sonrasında yönetime giren ve başkan yardımcısı Lütfi Arıboğan buradaki görevinden istifa ettikten sonra Galasaray Sportif A.Ş. Genel Müdürlüğü'ne getirildi. O dönem TFF'de genel sekreterlik görevine getirilen isim ise sonrasında sarı-kırmızılılarda Ünal Aysal'ın yönetiminde de yer alan ve Galatasaray Sportif AŞ Genel Müdürlüğü yapan Ebru Köksal'dı. 

'Bana Fenerbahçe'yi anlat' kitabımda TFF'den ayrılıp Galatasaray'da işe başlayan profesyonellerin isimlerini bulabilirsiniz. İşte o isimlerden bazıları...

 

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya