SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Panik stres ve kurtuluş

Panik stres ve kurtuluş

Ahmet Ercanlar, Türkiye-Andorra maçını Asist Analiz okurları için kaleme aldı...

 

Biz bunları nasılsa yeneriz diye başladığımız maçı son dakikalarda Ozan’ın kafası ile kazandık.
Şenol Güneş maça iyi hazırlanmış!
Andorra’nın nüfusunu, sosyo ekonomik durumunu, ekonomisini araştırmış. Ama futboluna bakmaya zaman kalmamış. Biraz futbolunu incelese bu kadar zayıf bir takıma karşı bu kadar zorlanır mıydık?

Cenk Tosun çok uzun zamandır futbol oynamamasının sıkıntısını maç boyunca çekti. Alternatif ve güvenilir başka bir golcümüzün olmaması maç boyunca bizi sıkıntıya soktu.

PANİK HAVASI NEREDEYSE PAHALIYA PAKLAYACAKTI

Düşünün ki koca ilk devrede en iyi oyuncumuz Emre’ydi. Umut veren genç takımımız panik ve hemen gol atayım düşüncesi ile disiplinden çok uzak bir görüntü verdiler. 40 yaşındaki Lima’yı kahraman yaptık. Andorra neredeyse bir tarih yazacakken imdadımıza bir duran topta Yusuf Yazıcı ve Ozan Tufan yetişti. Bu panik havası ile neredeyse bize çok pahalıya mal olacak 2 puana mal olacaktı.

Biz Türkler bir duruma iyi hazırlanırsak o işi çok iyi yapıyoruz. Eğer küçümsersek, kendimizi dev aynasında görürsek çok kötü olabiliyoruz. Biz özeleştirimizi iyi yapabilmeliyiz ve kapasitemizi iyi bilmeliyiz. Buna göre mantıklı bir oyun şekli ile oynamalıyız. Aksi taktirde baskı bizim için ölümcül olabiliyor.

İYİ Kİ DOĞDUN EMRE... İYİ Kİ TÜRKSÜN İYİ Kİ BİZİMLESİN

Son satırlarım Emre için. 39 yaşına girdiği gün aynı zamanda 100. milli maçıydı. Büyük bir saygıyı hak ediyor. Türk futbolunda 50 yıl sonra Emre Belözoğlu’nun hikayesi anlatılacak. İyi ki doğdun Emre, iyi ki Türksün, iyi ki bizimlesin...

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya