SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Çebi 'Vida'ları sıktı, borcu ödedi!

FUTBOL | 02.11.2019 17:03

Çebi 'Vida'ları sıktı, borcu ödedi!

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ve yönetimi, borç batağındaki siyah-beyazlıları bu durumdan çıkarmak için kolları sıvadı. Futbolcuların temmuz ayından beri biriken 105 milyon TL'lik borcunun yanı sıra 5 milyon TL'lik de personel ödemesi gerçekleştirildi.

ÇEBİ ELİNİ TAŞIN ALTNA SOKTU

Zor dönemde görevden kaçmayan başkan Çebi, taşın altına elini soktu. Kısa vadede bu sorunu sözen siyah-beyazlıların başkanı, Asist Analiz'in edindiği bilgiye göre UEFA'dan borçsuzluk yazısı almak için tüm parayı kendi cebinden ödedi.

UEFA'ya verilecek borçsuzluk kağıdını alan Kara Kartal, Domagoj Vida problemini de çözmüş oldu. Hırvat stoperin 'kulübün borcu yoktur' yazılı kağıda imza atması zaman alsa da tatlı bağlandı.

Vida'nın borçsuzluk kağıdına imza atmasının nedeni; siyah-beyazlı yöneticileri şoke etti. Meğer Fikret Orman ve yönetimi, geçtiğimiz sezon maaşları zamanında yatıramayınca meblağ da birikmiş... Bunun üzerine Orman ve yönetimi, 30 yaşındaki stopere özel bir sözleşme yapmış.

BORCU SIFIRLANDI, EKSTRA PARA İSTEDİ

Yeni mukavemele ile Hırvat stoperin ödemeleri gecikmesi durumunda; her ay ekstra ücret almaya hak kazanmış. Vida, üç aylık alacakları almasına rağmen yönetimim kapısını 600 bin Euro ile çalınca yöneticiler, neye uğradıklarını şaşırdı.

Çebi ve ekibi, ödemeleri gecikince ekstra ücret alamaya hak kazanan 30 yaşındaki oyuncuyu ikna çabaları biraz uzun sürse de olay tatlıya bağlandı. Vida'nın bu talebinin doğru olmayacağını belirten siyah-beyazlıların 1 numarası, oyuncuyu ikna etti ve borçsuzluk kağıdına imzayı attırdı.

Futbolculara; 105 milyon TL ödeme yapılırken personel de aradan çıkarıldı. Temmuz ayından bu yana alacaklı olan kulüp çalışanlarının bazılarına 1, bazılarına da 2 aylık maaşları yatırıldı.

Personele; kalan ödemelerin de önümüzdeki günlerde ödeneceğinin belirten siyah-beyazlı yönetim, hiçbir alacağını bırakılmayacağını sözünü verdi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya