SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Ahmet Nur Çebi, ilk divan kurulu toplantısına katıldı

FUTBOL | 30.11.2019 16:18

Ahmet Nur Çebi, ilk divan kurulu toplantısına katıldı

Manşet : Ahmet Nur Çebi: “Beşiktaş’ta israf dönemi yaşanmış.”

Özet Bilgi: Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Divan Kurulu Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, başkan olarak ilk kez katıldığı divan kurulu toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Çebi, siyah beyazlı takımın gelirlerinin temlikli olduğunu belirterek, kulübün ekonomik olarak sıkıntı olduğunu belirtti.

Sözlerine son seçime katılan genel kurul üyelerine teşekkür ile başlayan Çebi, “Son seçime katılan genel kurul üyelerine teşekkür ediyorum. Açık ara önde götürdüğüm bir seçim olması sebebiyle kendimde yoğun bir baskı hissediyorum. Bunun altından kalkmam için çok çabalamam gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

ÇEBİ: “2 SAATTEN FAZLA UYUYAMIYORUM”

Beşiktaş’taki mali sıkıntılardan bahseden Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, “Geldiğimden beri günde 2 saatten fazla uyku uyuyamadım. Bir sözleşmeye imza attığınızda onun karşılığını vermek zorundasın. Parasız hiçbir şey olamaz. Bugün Beşiktaş var ama yarın da olacak ama nasıl olduğu daha önemli. Bana sende icra kurulu başkanıydın, dediler. Ben icra urulu toplantısında bir yöneticiye Kartal Yuvası’ndaki durumu sordum. Yönetici, ‘Biz o konuları başkanla hallediyoruz’ dedi. 40 gün boyunca genel sekreterimle çalıştık, durumlar iyi değil. Önümüzdeki 2-2.5 yılı 1.5 milyar lira zarar ile kapatacağımızı öngörüyorum. Bütün gelirlerimiz şuan temlikli durumda. Şu anda bize gelen bir kuruş gelir yok. Elektrik borcu için bile bir kuruş alamıyoruz. Maaşlar için para alamıyoruz. Biz nereden bulacağız 10-15 milyon Euro parayı? Hepsi bankalara temlik edilmiş. Beşiktaş’ta bir israf dönemi yaşanmış ve kimsenin umurunda olmamış maalesef. Ümraniye’ye yöneticilerle beraber gittik. Herkes başını öne eğmiş, ruh yok. Öncelikle herkesi ayağa kaldırdık ve onlara asla yalan söylemeyeceğimizi ifade ettik. Demek ki insanlara karşı dürüst olacak ve onlara dokunacaksınız.” açıklamalarında bulundu.

BORÇ AÇIKLANDI!

Ayrıca toplantıda siyah beyazlıların borcu açıklandı. Beşiktaş’ın yöneticisi Feyyaz Tuncel kulübün borcunun 2 milyar 759 milyon 185 bin TL olduğunu açıkladı. Tuncel, Beşiktaş’ın mevcut alacaklarının ise 285 milyon 674 bin TL olduğunu belirtti.  

Oluşan borçların, 598 milyon 972 bin 476 TL’sinin BJK Dernek ve derneğe bağlı şirketlere ait olduğu kalan 2 milyar 160 milyon 213 bin TL’nin ise BJK Futbol Yatırımları AŞ’nin olduğu açıklandı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya