SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ahmet Nur Çebi cebinden 2.8 milyon Euro ödedi

FUTBOL | 30.06.2021 12:12

Başkan Ahmet Nur Çebi, UEFA’nın vadesi geçmiş borçlarla ilgili verdiği sürenin dolmasına 1 gün kala kendi cebinden 2.8 milyon Euro ödedi.

Ahmet Nur Çebi cebinden 2.8 milyon Euro ödedi

UEFA geçtiğimiz mart ayında, 30 Eylül 2020 tarihi öncesine ait borçlarla ilgili Beşiktaş’a şarta bağlı yaptırım uygulamıştı. UEFA’dan yapılan açıklamada, 30 Haziran’a (bugün) kadar borçların geçmişte ödendiğine dair kanıtların gösterilmemesi halinde siyah-beyazlıların 2021-2022 sezonunda elde edeceği UEFA gelirlerinin yüzde 15’ine el konulanacağı duyurulmuştu.

BAŞKAN DEVREYE GİRDİ

Bu gelişme üzerine yaptırımın iptali için CAS’a başvuran Beşiktaş istediği sonucu tam olarak elde edemedi. Ancak CAS, 30 Haziran’a kadar borçların ödenmesi halinde yaptırımın uygulanmayacağına hükmetti. Başkan Ahmet Nur Çebi dün devreye girerek toplam 2.8 milyon Euro olan borcu kendi cebinden ödedi.

Yasal sürenin dolmasına bir gün kala yaşanan krizi çözen Başkan Çebi, Beşiktaş’a daha ağır bir fatura kesilmesine izin vermedi. Siyah-beyazlı kulüp alacaklı taraflara ödeme yapmasaydı 4.5 milyon euro gibi bir faturayla karşı karşıya kalacaktı. UEFA, Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan katılan Beşiktaş’ın elde edeceği yaklaşık 30 milyon Euro’nun yüzde 15’ini ceza olarak kesecekti.

2.8 milyon Euro borcun bazı futbolcuların pandemi dönemine ait alacaklarında indirim yapmamasından kaynaklandığı öğrenildi. Beşiktaş Yönetimi geçen yıl ligin oynanmadığı dönemde oyuncuların maaşlarında kesinti yaparken, bunu kabul etmeyen bazı futbolcular FIFA’ya başvurmuştu. (Milliyet)

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya