SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Çebi: "Var protokolü değişmeli!"

FUTBOL | 23.12.2019 16:52

Çebi: "Var protokolü değişmeli!"

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, bugün düzenlediği basın toplantısında dün akşam Fenerbahçe ile oynanan derbiye dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Siyah beyazlıların aleyhinde birçok hakem hatası yapıldığını belirten Çebi, Beşiktaş Başkanı olarak derbide yaşananları kabul etmediklerini belirtti. Çebi, yaşanan adaletsizliğin giderilmesi için TFF'yi ve MHK'yı göreve çağırdı.

"BİZ HAKEMDE ADALET İSTİYORUZ!"

Ahmet Nur Çebi, Cüneyt Çakır'ın derbideki performansını eleştirerek, "Ali Bey'e ve Fenerbahçe yönetimine gösterdikleri misafirperverlik sebebiyle teşekkürlerimi sunuyorum. Yine de maçtan önce yapılan anonslar ve stadyum hoparlöründen çalınan şarkılar hoş değildi. Hakem konusuna gelirsek biz sadece adalet istiyoruz. Lehimize bir şey talep etmiyoruz. Adalet talep ediyoruz. Hatalar lehimize de yapılsa kabul etmeyeceğiz." dedi.

"HAFTALARDIR ALEYHİMİZE HATA YAPILIYOR"

Hakem hatalarının haftalardır aleyhlerinde sürdüğünü belirten Beşiktaş Başkanı, "Ligde haftalar boyu süren büyük hatalar, skandallar dünkü maçta artık rezillik noktasına geldi. Biz Beşiktaş olarak hiçbir dönem ayrıcalığın peşinde olmadık. Biz sadece adaleti istedik. Yıkıcı değil yapıcı olmak için çaba harcıyoruz. Bu çabanın bizi aciz olarak göstermesini ise asla kabul etmeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

"DÜN ÇOK FAZLA AĞIR KÜFÜR EDİLDİ"

Çebi, maç boyunca aleyhlerinde birçok küfür edildiğini belirterek, "Dün derbide maçın başından sonuna kadar tarafımıza çok ağır küfürler sarf edildi. Başkan maçtan sonra yanıma geldi ve özür dileklerini belirtti. Ali Koç'a buradan tekrar teşekkürlerimi iletiyorum. Maçın hakemi konusunda Merkez Hakem Kurulu ve Türkiye Futbol Federasyonu ne düşünüyor? Performansını nasıl buluyorlar? Maalesef dün tüm Türkiye'nin izlediği şey rezaletti." şeklinde konuştu.

"FUTBOLU YÖNETENLER ADİL OLMALI"

Ülke futbolunda sistemin değişmesi gerektiğini söyleyen Ahmet Nur Çebi, "Türkiye'de futbolun böyle devam etmesini isteyenlerle yakınlaşmamız mümkün değil. Futbolu yönetenler hakemler. Adil olmak zorundalar. Takımımın gösterdiği performans kimseyi ilgilendirmez. Bu bizim kendi problemimiz. Hakemin kararları başka bir şekilde değerlendirilmeli." sözlerini kullandı.

"VAR PROTOKOLÜ ARTIK DEĞİŞMELİ"

VAR'ın Türkiye'de doğru kullanılmadığını söyleyen Ahmet Nur Çebi, "Bundan sonra da eyyam yapmayın. Lehimize hatalar yapıp rakiplerimizin canının yakılmasını istemeyiz. VAR protokolü artık değişmeli. VAR sisteminde bir problem yok. Kullanımında sıkıntı var. Doğru ve adaletli şekilde kullanılmalı." ifadelerini kullandı.

 

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya