SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'den flaş transfer açıklaması

FUTBOL | 15.01.2020 17:10

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, siyah beyazlıların bugün düzenlediği sponsorluk lansmanında gündeme dair flaş açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'den flaş transfer açıklaması

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş’ın bugün TAB Gıda ile imzaladığı sponsorluk anlaşmasının ardından basına açıklamalarda bulundu. Çebi’nin açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“HERKESİ İLGİLENDİRİYOR”

“Şimdilerde tek gündem TFF’nin kulüplere getirdiği sınırlamalar. Bu durum sadece bizi değil diğer tüm takımları ilgilendiriyor. Kendileri bu durumu değiştirmeyeceklerini ve Türk futbolunun maddi olarak büyük bir darboğazda olduğunu söyledi. O yüzden transfer yapabilecek noktada değiliz. Fakat biz de Beşiktaş Kulübü olarak ısrarla içinde bulunduğumuz durumun değiştirilmesini talep ediyoruz. 30’dan 40’a mı çıkar, 40’tan 30’a mı iner, bunlar federasyonun insiyatifinde olan şeylerdir. Ülkede faizler ciddi şekilde inmiş durumda. Bu durumun da bize ve diğer kulüplere yansıtılması gerekir. Zaten kulübüme ceza aldırmak için başkan olmadım. Biz bu camiayı toparlamaya geldik, asla risk almayacağız.”

“GUILHERME’YLE GÖRÜŞMEM OLMADI”

“Transferde kulübümüzle ismi geçen malum oyuncuyla hiçbir görüşmem olmadı. Transfer dönemlerinde menajerler aktif olurlar. Bu futbolcunun bize gelebileceğini belirtip şartları sordular, bizden olumlu bir yanıt gelmemesine rağmen hala bu konuyu gündemde tutuyorlar. TFF’deki dosyamızla alakalı gerekenleri yaptık ancak federasyondan aksi bir karar çıkmadıkça transfer yapamayız. Oyuncunun transferiyle ilgili yapılan bu algı çalışmasını anlamıyorum.”

“İNDİRİM İSTEMEDİK”

“Son çıkan vergi yasasına göre eğer değişiklik yaparsak yeni versiyona geçeceğiz. Bu durumda vergide yüzde 15’ten yüzde 40’a geçme durumumuz olduğu için oldukça dikkatli davranmalıyız. Bu sebepten ötürü oyunculardan herhangi bir indirim talebimiz olmadı. Futbolcularımız arasında takımdan ayrılmak isteyen yok. Açıkçası gelen bir transfer teklifi de yok. Bütçeyi artık biz değil Türkiye Futbol Federasyonu belirliyor. Dikkatli olmamız gerekiyor. Hem sportif başarıyı kovalamalıyız hem de maddi olarak durmadan yürümeye devam etmeliyiz.”

“BURAK YILMAZ KONUSUNA BAKACAĞIZ”

“Biz Beşiktaş’ız… Yüzyılı geçmiş koca çınarı temsil ediyoruz ve kimseyi zan altında bırakacak şeyler yapmayı düşünmüyoruz. Burak Yılmaz takımın önemli isimlerinden biri. Sözleşmesiyle ilgili herhangi bir revize çalışması yapmadık ama bakacağız. Şu anda kadrodaki en önemli oyuncularımızdan biri.”

“TFF ZAN ALTINDA KALIR”

“Federasyonun cezaları uygulamama gibi bir yola girişeceğini düşünmüyorum. Kurallar herkese eşit bir şekilde uygulanmalıdır. Aksi durumda büyük suçlamalar ve zan altında kalırlar.”

HASIC HAKKINDA

“Hasic için bütçemizde yer yok. 100 bin euro maaş alan adama 2 milyon euro imza parası vermek pek mantıklı gelmiyor…”

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya