SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ahmet Nur Çebi: Rekor kıracağız!

FUTBOL | 13.06.2020 19:00

Bırakmam Seni Kampanyası’yla ve siyah-beyazlıların gündemiyle alakalı açıklamalarda bulunan Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, rekor kıracaklarını iddia etti.

Ahmet Nur Çebi: Rekor kıracağız!

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, siyah-beyazlıların gündemiyle alakalı yayıncı kuruluş BeIN Sports’a konuk oldu. Kara Kartal’ın bir numarası, SMS’le rekor kıracaklarını iddia etti.

“REKOR KIRACAĞIZ”

Kampanyayla alakalı konuşan başkan, “Bu kampanya, göreve geldiğimizden beri planlarımız içinde olan bir çalışmaydı. 19.03'te planlamıştık bunu ama maalesef biliyorsunuz pandemi ilan edildiği için yapamadık ve erteledik. 2.5-3 ay gibi bir gecikmeyle, dün başlamış olduk. Hayırlısı olsun. Taraftarımıza, Beşiktaş camiasına güveniyoruz. Gerekli desteği vereceğine adımız gibi eminiz. Dün de çok iyi gitmiş. Yaklaşık 160 bin mesaj gelmiş. Desibel rekoru kırdık, SMS rekoru da kırarız. Beşiktaşlılardan eminim” dedi.

“BU İŞİ BEŞİKTAŞ CAMİASI OLARAK BERABER GÖĞÜSLEYELİM”

Takımın son durumundan bahseden Çebi, “Ümraniye'de hayat eskisi gibi, normale dönmüş. Futbola çok uzak kalmıştık, dönmenin keyfini hep beraber bugün yaşayacağız. İnşallah kazasız, belasız 8 haftayı atlatırız. Temennimiz o. Ekonomimizi az israfla, kaynaklarımızı iyi kullanarak, yüklü kontratlarımızdan kurtularak, Beşiktaş'ı daha denk bütçeyle ve bundan sonra gelir ne kadarsa, gideri de o kadar olan bir Beşiktaş istiyoruz biz. Malum olduğu üzere bankalarla yapılmış bir anlaşmamız var. Bütün gelirlerimizin tamamı oraya temlikli. Giderlerimiz var, ihtiyaçlar hasıl oluyor. Bunlar tabii bir başkanın, yöneticinin imkanlarıyla spor kulüpleri böyle dönmekten çok uzakta. Arkadaşlarımızın aklına 'Bu işi Beşiktaş camiası olarak beraber göğüsleyelim.' geldi. Şu anda Beşiktaş'ın içinde bulunduğu durum, diğer kulüpler için de söz konusu. O kulüp, o renk önemli değil. Bu kulüpler çok önemli, her birimizin ayakta kalması lazım. Kampanya düzenleyen kulüplere destek vermemiz gerektiğini ifade edebilirim. Biz bu paraları öze dönüş için kullanmayı planlamıştık. Yeni transferler, öze dönüşü ifade etmiyor. Biz, Beşiktaş için sabreden taraftarlar istiyoruz. Özümüzden uzaklaşmanın bedelini ağır ödüyoruz. Aynı hatayı bir daha yapmak, bağış kampanyasına yazık olur. Bir önceki sezonun yarısı kadar bütçe yapmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

“GÖKHAN, KALSIN İSTİYORUZ”

Takımdaki sözleşmeleri biten futbolcularla ilgili konuşan başkan, “Mevcut olan arkadaşlarımız var kontratları biten. Birçoğuyla anlaşmak istiyoruz. Sağ bekimiz Gökhan, kalsın istiyoruz. Eğer olmazsa bir arayış içine girmek zorundayız. O olursa, yanına daha genç bir arkadaş alırsınız. Caner kalırsa, ikinci adama gerek yok, Rıdvan'la oynarsınız. Orta sahada Fatih var, Sivas'ta iyi top oynadı, geri alacağız onu. Elneny gidebilir, kalabilir. Temmuz sonuna kadar kim gidecek, kim kalacak diye konuşmak istemedik. Koronavirüsün bizi etkilediğini söyledik oyuncularımıza. Beşiktaş'ın gelir-giderlerine uygun her oyuncuyu kovalayacağız. Bu, bizim işimiz. İyisini, gencini kovalayacağız. Uçağa bin, fotoğraf ver, 3-5 milyon euro'ya adam getir. Sonuç bu. Maalesef o beklentide olanlara olumlu cevap veremeyeceğim. Dürüst olmak zorundayız” söylemlerinde bulundu.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya