SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ahmet Nur Çebi: TFF’nin alelacele kararı bizi rahatsız etti!

FUTBOL | 05.06.2021 17:14

Beşiktaş ve Kulüpler Birliği Başkanı Ahmet Nur Çebi, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) aldığı yeni kararlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Ahmet Nur Çebi: TFF’nin alelacele kararı bizi rahatsız etti!

Ahmet Nur Çebi, TFF’nin küme düşme ve yabancı oyuncusu sınırına ilişkin aldığı kararlar ile ilgili Anadolu Ajansı’na konuştu.

Çebi, "TFF yönetimiyle yaptığımız toplantıdaki gündem maddelerimizden biri yayıncı kuruluşun pandemiden dolayı bir türlü oturmayan kontrat şekli. İkincisi küme düşme ile ilgili sayı kaç olacak, ligde kaç takım devam edecek? En önemlisi de yabancı sayısı konusuydu. Biz o toplantıda düşüncelerimizi bildirdik. Değerlendireceklerini ve bizimle bir daha görüşeceklerini söylemelerine rağmen maalesef alelacele bir açıklama yaptılar. Bu bizi rahatsız etti. ’Böyle düşünüyoruz dediniz ama değerlendirmeyi böyle yapacağız’ deselerdi daha iyi olurdu. Tabii ki alınan karara saygı duyacağız, duymayabiliriz de, ama bu düşüncenin paylaşılmasında fayda vardı." ifadelerini kullanarak; TFF tarafından alınan kararları değerlendirdi.

Çebi, yabancı oyuncu sınırlamasına ilişkin ise şunları söyledi:

"Sahaya çıkıyorsunuz 11 yabancı oynuyor. İçinde bir Türk oyuncu yok, İstiklal Marşı okunuyor. Bu da hoş tablo değil. Diğer taraftan da bu tür konularda bir anda karar vererek geçiş yapamazsınız, süreç ister. Çünkü yapılmış kontratlar var. Geçen sene bu konuda en çok zorlanan kulüplerden biri olduk. Bazı yabancı oyuncuları kadroya dahi alamadık. Ocak ayında bir değişiklik yaptılar ama beyhude, bize faydası olmadı."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya