SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ahmet Nur Çebi: Bugüne kadar yapılmış olan borçların...

FUTBOL | 31.05.2020 15:31

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, kulübün resmi YouTube kanalında gündeme yönelik açıklamalarda bulundu.

Ahmet Nur Çebi: Bugüne kadar yapılmış olan borçların...

Beşiktaş Başkanı, Ahmet Nur Çebi kulübün resmi YouTube kanalına konuştu. Çebi, kulübün mali yapısı, Avrupa kupalarına katılım durumu, yapılacak transferler ve TFF’ye dair birçok konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

‘BORÇ 4.1 MİLYAR TL’Yİ BULABİLİR’

Çebi, ''İçinde bulunduğumuz durum ve yaptığımız çalışmaları sizlere anlatmak amacıyla buradayım. Geçmişe dönük 10 yıllık denetimle ilgili raporu, pandemiden sonra Ağustos ayındaki genel kurulumuzda açıklayacağız. ''Kulübü devraldığımızda, kulübümüzün borcu 3.3 milyar TL olarak Divan Kurulu toplantısında açıklanmıştı. 2023'te bu borç, finansman giderleri ile birlikte 4.1 milyar TL'yi bulacak; belki de aşacaktır. Gayretimiz bunun daha aşağı seviyelerde olmasıdır” şeklinde konuştu.

‘HER AY ZARAR 25 MİLYON TL’

Kulübün her ay zararının 25 milyon TL olduğunu ifade eden Başkan Çebi, ''Yıllık gelirimiz 600 milyon TL civarındadır. Yıllık giderimiz ise 900 milyon TL olarak hesaplanmıştır. Her ay 25 milyon TL açık vererek bu kulübü yönetmeye çalışıyoruz. Bugüne kadar yapılmış olan borçların, yapılmış olan büyük kontratların dayanılmaz yükünü çekiyoruz'' dedi.

‘HER ŞEY PARA DEĞİL’

''Geldiğimiz günde 20 milyon TL bütçeyle sezona başlayan basketbol takımımız on üçüncü olurken; bizim 10 milyon TL’ye indirdiğimiz takım ligde sekizinciliğe yükseldi. Futbolla ilgili her şeyin para olmadığını söylemek istiyorum. 2015-16 sezonunda şampiyon oluğumuzda takımın bütçesi yaklaşık 52 milyon Euro, 2016-17 şampiyonluğunda 67 milyon Euro ve dördüncü bitirdiğimiz 2017-18 sezonu ise bütçemiz 92 milyon Euro idi. Bundan sonra özümüze dönmek, özellikle gençlerden hizmet alarak ve onları başka takımlara satarak gelir elde etmek çok önemli.''

‘YENİ BİR BEŞİKTAŞ

“Hocamızla beraber altyapıdan gelecek çocuklara önem vereceğiz. Scout ekibimizle beraber altyapımızın dışından da kabiliyetli, genç, terbiyeli futbolcular bularak yeni bir Beşiktaş yaratacağız. Bu konuda tereddüt etmiyoruz.''

‘TFF’DEN CEVAP BEKLİYORUZ’

“Göreve geldiğimiz bu yana Türkiye Futbol Federasyonu ile ilgili yaşadıklarımızı aktarmak istiyorum. Fenerbahçe maçında VAR olayı yaşadık. Müracatları yapmamıza rağmen sonuç elde edemedik. Hala o konuda beklentimiz var. Göztepe maçında kural hatası olduğunu belirttik. Hakemin bir takım çelişkili ifadelerinin etik kurulunda değerlendirilmesi konusundaki müracatımıza hala cevap alamadık. Mesut Bakkal beyefendinin belirttiği gibi 1986-87 sezonunda şampiyon ilan edilmemizle ilgili müracatımıza en kısa zamanda cevap verilmesini arzu ettiğimizi TFF’ye iletmek istiyorum.''

‘AVRUPA KUPALARINA KATILIM ENGELİMİZ KALKMIŞTIR’

“Ekim ayının sonunda ödenmesi gereken 120 milyon TL’lik ödemeyi gerçekleştirerek Avrupa kupalarına katılım konusunda engel ortadan kaldırılmıştır.”

‘NOSTALJİK SPONSORUMUZLA YENİDEN BULUŞACAĞIZ’

Başkan Çebi, herkesin merak ettiği Beko’nun forma sponsorluğu konusunda ise “Nostaljik sponsorumuzla yeniden buluşacağız.” diyerek Beko’nun forma sponsoru konusunda çalışmalarının olduğunu ifade etti.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya