SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ali Büyükasar: Güçlü başkan ve yönetim slogan olarak kaldı!

FUTBOL | 16.12.2020 19:52

Beşiktaş Genel Kurul Üyesi Ali Büyükasar, Türk Futbolu ve siyah-beyazlı kulübe dair açıklamalarda bulundu.

Ali Büyükasar: Güçlü başkan ve yönetim slogan olarak kaldı!

Beşiktaş Genel Kurul Üyesi Ali Büyükasar, GundemBesiktas.com’a özel açıklamalarda bulundu.

Büyükasar’ın açıklamalarından satır başları ve detaylar ise şu şekilde:

"ÜLKE FUTBOLU GERİYE GİDİYOR"

Büyükasar, “Üzülerek görüyoruz ki; son yıllarda en üst seviye olan Süper Ligimiz dahil tüm kategorilerde kalite oldukça düşmüş durumda. Bunun temel sebebi ekonomik problem olmakla birlikte, kulüplerdeki yönetsel faaliyetlerin yeterince yapılamaması belki de profesyonellikten uzak olması diyebiliriz.” sözleri ile ülke futbolunun güç kaybettiğini belirtti.

“TFF’nin, Türk futbolunun sorunlarına bakış açısı ne yazık ki, kısa vadeli ve günü kurtarmaya yöneliktir. Kabul edelim ki, bu anlayışla yaklaşık altmış yıldır yönetilip sevk ve idare edilen Türk futbolu maalesef bir türlü istenen başarıyı yakalayamadı, Türkiye’yi bir futbol ülkesi yapamadı.” diyen Büyükasar, TFF’nin yönetim politikasının doğru olmadığına dikkat çekti.

"BEŞİKTAŞ KÖPRÜDEN ÖNCEKİ SON ÇIKIŞTADIR"

Ali Büyükasar, “Beşiktaş’ın doğru ve gerçekçi hedefler doğrultusunda yönetildiğini söylemek, ne yazık ki mümkün değildir. Kulübün personel sayısı acilen yarı yarıya azaltılmalıdır. Geçmişte olduğu gibi astronomik maaşlara profesyoneller alınmamalıdır. Personel için pozisyonu ne olursa olsun tavan maaş ücretleri belirlenmelidir. Paradan ziyade gönüllülük esası ön plana çıkartılmalıdır. Özellikle futbol takımındaki giderler yarı yarıya kısılmalıdır. Gelir getirici sponsorluklara önem verilmelidir. Başka basketbol olmak üzere amatör branşlara kısmi özerklik getirilerek ve alt yönetim kadroları oluşturularak senelik maliyetten tasarrufa gidilebilir.” şeklinde tavsiyelerde de bulundu.

"BEŞİKTAŞLILAR SORUN DİNLEMEKTEN BIKTI"

“Başkan ve yönetimin sürekli şikayet ettiği ve ekonomik söylemlerin moral bozucu olduğu bir ortamda oyuncular ne yapabilir?” sorusunu soran Büyükasar, Ahmet Nur Çebi yönetimi süresince sportif başarıların azaldığını belirtti.

Beşiktaş’ın mevcut kadrosunun yetersiz olduğuna da dikkat çeken Büyükasar, Sergen Yalçın ile ise en az iki sezon daha devam edilmesi gerektiğini söyledi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya