SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

VİDEO

Ali Koç, altyapıdaki sıkıntılara dikkat çekti!

FUTBOL | 18.07.2020 14:02

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu toplantısında kongre üyelerinden gelen soruları yanıtladı. Başkan, altyapıdaki sıkıntılara dikkat çekti!

Ali Koç, altyapıdaki sıkıntılara dikkat çekti!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu toplantısınıda; kongre üyelerinden gelen soruları cevapladı. Geldiği günden bu yana altyapının önemine değinen sarı-lacivertlilerin 1 numarası, "Altyapıdan oyuncu yetiştirmemiz gerekiyor. Söylemesi kolay ancak gerçekleştirmesi oldukça zor. Sabır gerektiren bir süreç. Gerek biz gerek diğer kulüpler çok dar bir havuzdan altyapı tercihlerini yapıyor.

Bunun bir sistematiğe bağlanması gerekiyor. Tek bir kulübün çabalarıyla genç Türkiye; öz kaynaktan sporcu yetiştiren bir sporcu fabrikası hatta net bir ihracatçı konumuna gelmesi için çok ciddi yapısal değişikliklere ihtiyacımız var.

Türkiye'deki havuzun genişlemesi için Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı el ele verip devlet stratejisi içinde; çok daha küçük yaştaki çocuklara çok daha fazla futbol oynayabileceği imkanlar sağlaması lazım. O zaman alttaki havuz genişleyecek...

Tabii iyi hocalar da gerekli. Tesisler... Bu arada yabancı sayısını 14'e indirdiğinde; öz kaynaktan oyuncu yetişecek diye bir garanti yok. Son 10-15 yıllık periyotta; 11 kez değişmiş bir sistem. Bilinç, farkındalık, beslenme, eğitim, lisan öğrenme, kendi gelişimleri... Var da var.

Bütünsel bakıç açısıyla ele almak lazım. Doğru adımlar attığımızı düşünüyorum. İnşallah bu adımlar da ileride meyvelerini verecektir" ifadelerini kullandı.

"YAYINCI KURULUŞ BELİRSİZLİĞİ"

Başkan Ali Koç, yayıncı kuruluşla yaşanan sıkıntıları da dile getirdi: "Yayıncı kuruluşla ilgili sıkıntılar var. Basına da yansıdı. Geçtiğimiz sene bir indirim istemişlerdi. Bir seferliğe mahsunu bunu yerine getirik. %15'lere varan bir indirimdi bu. Şimdi de hem pandemi indirimi hem de bir sonraki sezonlarda tekrar müzakere etmek isteniyor.

Dolar ve TL ödemelerini yan yana koyduğunuz zaman şartnameye göre 3,1 milyar TL ödemesi gerekirken yeni rakam 1,7'lere kadar indiği görülüyor. Kulüpler Birliği olarak bu sürecin içinde kısmi olarak yer alıyoruz. Ne olup bittiğini tam da bilemiyoruz. Yayıncı kuruluşun önümüzdeki sezon ne yapacağı belli değil."

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya